Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła MOK i Bibliotekę Miejską

Takie odwiedziny lubimy najbardziej – dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola im. Przyjaciół Bajek wraz z opiekunkami odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Bibliotekę Miejską. To już kolejna taka wizyta przedszkolaków w naszych murach, a jak wiadomo, dzieci zadają wiele pytań, są ciekawe i pełne entuzjazmu, dlatego wszyscy pracownicy dobrze przygotowali się do tego spotkania, aby wyjaśnić wszystkie interesujące kwestie związane z pracą w kulturze. Było też jak zwykle wiele zabawy i niespodzianek, a dzieci opuściły MOK z nową wiedzą i przydatnymi informacjami.

Naszych gości przywitała pani dyrektor, Barbara Pawlak, i już na wstępie przedstawiła dzieciom pracowników MOK-ów, wyjaśniła również jakie pełnią funkcje i czym się zajmują. Następnie dzieci podeszły do kasy i dowiedziały się jak kupuje się bilety, w jaki sposób się je rezerwuje i do czego jeszcze służy kasa. Potem wszyscy przeszli do sali muzycznej, a tam już czekały mikrofony, do których przedszkolaki podeszły aby wspólnie zaśpiewać piosenkę o rodzinie. W sali nr 4 każdy dostał specjalne serduszko, na którym można było coś namalować i zostawić w MOK-u na pamiątkę. Kolejny punkt zwiedzania to scena na sali widowiskowej, najbardziej magiczne miejsce w ośrodku. Tam dzieci zatańczyły układ z chustami i zobaczyły jak pięknie wygląda scena podświetlona kolorowymi reflektorami. Po tak intensywnym zwiedzaniu na maluchy czekał poczęstunek, a potem druga część wycieczki – czyli wizyta w Bibliotece. Na miejscu dzieci dostały kolorowanki oraz karty pozwalające im zapisać się do biblioteki. Oglądały półki z książkami, dowiedziały się też gdzie znajduje się dział z książkami dla dzieci i jak można je wypożyczyć. Na koniec wszyscy przeszli do sali nr 30 w MOK-u gdzie czekała na nich niespodzianka – nagranie ich występu tanecznego. Dziękujemy za tak miłą wizytą i mamy nadzieję, że będziecie do nas często zaglądać.