„Kolędnicy wędrownicy” zawitali do Wojkowic

W minioną niedzielę, 20 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, spotkali się wszyscy, którzy zapragnęli jeszcze raz poczuć cudowną atmosferę świąt. Był to wyjątkowy wieczór, który nie tylko pozwolił na chwilę refleksji ale dał także okazję by zatrzymać się w codziennym biegu. Inicjatywa ta mająca na celu integracje lokalnej społeczności w obliczu minionych wydarzeń nabrała głębszego znaczenia. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Barbara Pawlak, życzyła wszystkim „więcej refleksji, więcej spokoju i więcej empatii„ oraz by ten rok był dla nas wszystkich pełen  dobroci, zrozumienia, życzliwości i szacunku do drugiego człowieka.

Na widowni zasiedli przedstawiciele władz miasta i powiatu, Pani Zofia Gajdzik Radna Powiatowa, wice przewodniczący Rady Miasta Pan Piotr Krystecki, który korzystając z okazji złożył zebranej widowni życzenia noworoczne oraz Pani Katarzyna Małysza Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zjawili się również członkowie stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior oraz przedstawiciele Rady Seniorek i Seniorów w Wojkowicach.

Wieczór rozpoczął występ Chóru Kameralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach pod kierownictwem państwa Pauliny i Michała Dziedzic. Dobrze znane kolędy jak „Triumfy Króla niebieskiego” i „Dzisiaj w Betlejem” wykonane zostały w zupełnie nowej aranżacji. Kobiece głosy chóru połączone z męskim głosem Pana Michała na długo zapadną w pamięć zgromadzonej widowni.

Następnie na scenie pojawili się młodsi wykonawcy. Dzieci uczestniczące w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Panią Irminę Barczewską-Garus oraz Panią Danutę Rajchel zaprezentowały klasykę polskich kolęd i pastorałek. Nie mogło zabraknąć także tak lubianej przez najmłodszych piosenki świątecznej „Kochany panie Mikołaju”.

Zwieńczeniem wieczoru był występ Regionalnego Zespołu Folklorystycznego Jaworznik pod kierownictwem Pani Janiny Jagodzik, który przygotował na ten wieczór klasykę polskich kolęd.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne aranżacje, a mieszkańcom za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie na kolejne imprezy organizowane w MOKu.