Jaś i Małgosia – teatr lalek na wojkowickiej scenie

Jasia i Małgosi nie trzeba przedstawiać – to bohaterowie klasycznej bajki dla dzieci, para rodzeństwa, która na skutek nieszczęśliwego przypadku trafiła na chatkę Baba Jagi w środku ciemnego lasu. W Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach mogliśmy zobaczyć lalkową wersję tej historii, a postaci które pojawiały się w pięknych i kolorowych dekoracjach, zostały stworzone przez artystów w pracowni artystycznej „KASIA” w Pilźnie. Bajka miała 4 odsłony w różnych scenografiach – w chacie Drwala, w lesie oraz w domku Baba Jagi. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się perypetiom bohaterów, zwłaszcza że bajka miała dla nich ważne przesłanie – aby zawsze czynić dobro i dbać o swoje zdrowie.

Jaś i Małgosia w kukiełkowej opowieści okazali się jednymi z wielu interesujących postaci, które pojawiały się w kolejnych odsłonach przedstawienia. Towarzyszyli im: Drwal, Drwalowa, Baba Jaga, Wilk, Kózka, Lisek, Myszka i Dziadek. Celem bajki było zachęcenie młodych odbiorców do uprawiania sportów oraz zajęć ruchowy, tak aby w przyszłości mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. Historia była bogata w treści dydaktyczne i edukacyjne, wypełniona piękną muzyką i kolorami, a dzieci mogły razem z bohaterami przeżywać niesamowite przygody. Dodatkowo, tuż po przedstawieniu chętni mogli przyjrzeć się z bliska kukiełkom i porozmawiać z aktorami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Okazuje się, że klasyczne bajki mają wciąż aktualne przesłania i mogą dostarczyć dzieciom wiedzy o otaczającym świecie.