Jak wygląda kultura w czasie pandemii i co słychać w MOK-u!

Już od dłuższego czasu wszelkie instytucje kultury funkcjonują w niepewności, w naprzemiennym trybie otwierania-zamykania, a przewidywanie jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość jest równie niepewne. Koniecznością więc stało się znalezienie sposobu na kontynuowanie działań związanych z kulturą i edukacją w trybie online. Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach również włączył się w promowanie i dzielenie się kulturą poprzez internet, przenosząc część zajęć do sieci, proponując dodatkowe aktywności online, ogłaszając konkursy i wiele innych wydarzeń za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej. Pomimo zamknięcia MOK nadal jest otwarty – jednak w formie wirtualnej, dlatego zachęcamy do obserwowania naszych działań online, a w razie pytań chętnie pomożemy!

Co w takim razie słychać w MOK-u za zamkniętymi drzwiami? Pracujemy i przygotowujemy dla Was nagrania, filmiki, staramy się aby część zajęć mogła odbywać się dzięki zdalnym warsztatom i wciąż szukamy nowych pomysłów! Odbywają się online lekcje nauki gry na fortepianie a także zajęcia wokalne. W takiej formie spotykają się również uczestnicy warsztatów teatralnych oraz kameralnego chóru wielopokoleniowego i zespołu tanecznego Color Bears Team. Z pewnością jest to namiastka działań sprzed pandemii, ale dzięki temu uczestnicy mają ze sobą stały kontakt i mogą na bieżąco przygotowywać się w domu, nie tracąc formy i motywacji. Dla relaksu i dla wielbicieli prac plastycznych oraz  twórczych działań proponujemy uważne obserwowanie nagrań z zajęć MOKartu,tam dowiemy się jak stworzyć piękne przedmioty i wyjątkowe rękodzieło przy pomocy materiałów plastycznych. A dla miłośników filmu mamy krótki filmowe rozmówki o tym co warto oglądać, do czego wracać i jakie filmy najlepiej sprawdzają się gdy kina zamknięte a nowości brak. Jednak to nie wszystkie nasze działania –  niedawno odbyły się e-ferie, nagrywaliśmy koncerty, a Święty Mikołaj w zeszłym roku osobiście rozwoził prezenty. Współpracujemy też m.in. z Bajką Pana Kleksa, dzięki której oferta zajęć dla dzieci jest jeszcze większa. Pomysłów mamy wiele, jednak tęsknimy za powrotem do normalności i mamy nadzieję, że wkrótce powoli będzie to możliwe.