„Izrael nieznany” – spotkanie z podróżnikiem

W kameralnym gronie odbyło się w minioną sobotę spotkanie z podróżnikiem, pasjonatem wypraw górskich małych i dużych oraz jednym z założycieli Fundacji Rozwoju Turystyki „Asiatica”, która zajmuje się m.in. organizacją wypraw w odległe zakątki świata. Wojciech Namysło odsłonił przez nami kulisy swojej podróży do Izraela i w przystępny sposób przedstawił swoje subiektywne spojrzenie na ten kraj. Uczestnicy mieli wyjątkową okazję do wysłuchania pasjonujących opowieści, przyswojenia nieznanych faktów dotyczących Izraela i jego historii, a także poznania wielu ciekawostek związanych z tym regionem.

Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach w sali muzycznej, gdzie nasz gość – Wojciech Namysło wprowadził słuchaczy w historię i kulturę Izraela, kraju wielu kontrastów, skomplikowanych geopolitycznych dziejów a także fascynujących ciekawostek. Opowieściom towarzyszyła prezentacja oraz pokaz zdjęć ilustrujących etapy podróży pana Wojciecha. Nasz gość rozpoczął swój wykład od wprowadzenia w podstawowe fakty i informacje na temat omawianego kraju, w miarę rozwijana swojej opowieści o Izraelu odpowiadał również na pytania publiczności i zachęcał do aktywnego uczestnictwa. Spotkanie było niezwykle ciekawe i bogate w informacje, zwłaszcza, że zobrazowane fotografiami samego uczestnika tej wyprawy.