I Ogólnopolski Turniej Taneczny Jumpstyle

13 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Taneczny Jumpstyle w którym udział wzięło 26 uczestników – przyjezdni byli m. in. z Łodzi, Pabianic, Gliwic, Krakowa, Tuczęp i Białegostoku, a rywalizacja była podzielona na dwie kategorie. Było to pierwsze takie wydarzenie o charakterze czysto turniejowym w świecie tego tańca, które swoim zasięgiem objęło całą Polskę.

W skład sędziowski wchodziły cztery osobistości, które są bardzo dobrze znane wszystkim skoczkom na całym świecie:

• Łukasz ,,Xardas” Janowski – uczestnik mam talent, członek jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup tanecznych w Jumpstyle’u – Atomic Destination Team.
  • Kamil ,,Kadze” Kowalski – prekursor tego tańca, inicjator i twórca ważnych projektów zrzeszających jumperów. Sędzia międzynarodowego turnieju organizowanego w Kijowie.
  • Mateusz ,,Sosho” Socha – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości w tym tańcu, wielokrotnie nagradzany, były mistrz świata i Polski.
  • Andrii ,,Shkap” Shkapoid – Choreograf, profesjonalny tancerz pochodzący z Ukrainy, który jeździ po całej Europie nie tylko występując, ale również prowadząc warsztaty taneczne. Uczestnik You Can Dance, sędzia turniejów międzynarodowych, wielokrotny mistrz wielu lig tanecznych.

Prezentacje sędziów i ich pokazy to pierwsze elementy, które uczestnicy jak i widzowie mogli zobaczyć. Po krótkim show i zajęciu miejsc rozpoczęła się pierwsza kategoria taneczna – Juniorzy, czyli osoby tańczące maksymalnie dwa lata, które mają maksymalnie 16 lat.

Do fazy pucharowej prowadziła walka przez eliminacje – każdy uczestnik prezentował swoje umiejętności na środku sali w miejscu oddzielonymi liniami, a ich pokaz był oceniany przez sędziów w skali od 1 do 10. Do fazy pucharowej przechodziło 8 osób z największą ilością punktów. Droga przez ćwierćfinał i półfinał była dla wszystkich bardzo emocjonująca.

Ostatecznie w walkach finałowych udział wzięli Adam Bubiński oraz Adam Polcer, natomiast w walce o 3 miejsce Natalia Walczak i Ignacy Górski.

Wyniki turnieju Juniorów prezentują się następująco:

• 1 miejsce – Adam ,,Ejbii” Bubiński
  • 2 miejsce – Adam ,,Sensej” Polcer
  • 3 miejsce – Ignacy ,,Ignavi” Górski

Z kolei wyróżnienia otrzymały Natalia ,,Nusia” Walczak i Oliwka ,,Oliwka Jumperin” Jędraszek

W przerwie pomiędzy kategoriami swoje show zaprezentował się Łódzki zespół, którego członkowie również brali udział w turnieju.

Drugą kategorią turnieju byli seniorzy – tutaj mógł wziąć udział każdy, którego przygoda z tańcem trwa już co najmniej rok.

Zasady i przebieg rywalizacji w tej kategorii wyglądały niemal identycznie jak w Juniorach – wyjątkiem była runda eliminacyjna, gdzie każdy z zawodników musiał się zaprezentować dwa razy.
Po wszystkich bitwach w finałach znalazł się Dawid Kędziora oraz Filip Cybulski, natomiast walkę o 3 miejsce stoczyła Zuzanna Boroń oraz Marysia Kubiak.

Po naradzie sędziów rozstrzygnięto następujące wyniki:

• 1 miejsce – Dawid ,,Phantom” Kędziora
  • 2 miejsce – Filip ,,Philip” Cybulski
  • 3 miejsce – Zuzanna ,,SuZi” Boroń

W ręce Marty ,,Merry” Jakubiak i Dominika ,,Sowa” Fraszak trafiły wyróżnienia w tej kategorii turniejowej.

Na pewno wielką motywacją do wzięcia udziału były nagrody – najlepsza trójka wygrywała podwójne bilety do kina w Cinema City, kosze słodyczy, MOK’owe upominki oraz puchary. Dodatkowymi nagrodami w Seniorach były nagrody pieniężne – 300 zł, 200 zł i 100 zł.
Przegrani również nie odchodzili z pustymi rękami – każdy z uczestników poza dyplomem za uczestnictwo otrzymywał również drobne upominki.

Nie tylko przez nas zostali nagrodzeni uczestnicy – sędziowie również przygotowali drobne upominki nagradzające wschodzące gwiazdy, które mimo ogromnych umiejętności nie znalazły się na podium.

• Marta ,,Merry” Jakubiak
  • Dominik ,,Sowa” Fraszak
  • Szymon ,,Klucha” Andriuszkiewicz

Autor: Tomasz Stanik (Otherside Jumpstyle Team)