I edycja koncertu Blues nad Brynicą 2023

„Blues nad Brynicą” – pod takim hasłem w niedzielę 15 stycznia odbył się koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Zawitały do nas najlepsze bluesowe kapele, które wprowadziły nas w świat swojej muzyki, wrażliwości scenicznej i niesamowitej energii. Na scenie wystąpili :  BR Brand, Black Sheep oraz Adam Kulisz Trio  – wszystkie zespoły mają na swoim koncie wiele występów i sukcesów, a miłością do bluesa zarażają innych  – w MOK-u fanów bluesowych rytmów zebrało się sporo, a okazja do wysłuchania dobrej muzyki była wyjątkowa. Za sprawą trzech zespołów poczuliśmy moc płynącą z tego gatunku muzycznego i mamy nadzieję, na więcej takich okazji w przyszłości.

A wszystko to za sprawą jednego człowieka, Krzysztofa Święcickiego, mieszkańca Wojkowic i miłośnika bluesa właśnie. Dzięki jego znajomościom i wielkim staraniom udało się zorganizować 3-godzinny, bluesowy koncert w MOK-u w Wojkowicach. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wyjście z inicjatywą.

„Blues nad Brynicą” wprowadził nas bowiem w świat prawdziwego bluesa, który wielu kojarzy się głównie z działalnością takich zespołów jak Dżem czy Breakout. Jednak polska scena bluesowa jest  liczna i aktywnie działa na licznych festiwalach i przeglądach, z których najbardziej znanym jest oczywiście Rawa Blues Festiwal. Do Wojkowic zawitały kapele, które również tam miały szansę się pokazać. Przez 3 godziny wsłuchiwaliśmy się w charakterystyczne melodie, rytmy i autorskie teksty wokalistów. Zagrali dla nas: BR Brand czyli Bogdan Rumiak Band – zespół łączy bluesa z takimi gatunkami jak funky czy rock.n.roll. Następnie wystąpił Black Sheep – to muzyczne trio, z pięknym wokalem Kariny Gizy, a na koniec na scenie pojawił się zespół Adama Kulisza – Adam Kulisz Trio i wraz z klasycznym brzmieniem bluesa zaczarowali publiczność. Dziękujemy za ten wspaniały koncert i za bluesowe doznania.