Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Hipnotyzująca Daria Zawiałow na koncercie w MOKu!

Warto było czekać prawie półtora roku na trasę koncertową tak mocno dotkniętą obostrzeniami związanymi z kolejnymi falami pandemii aby spotkać się na żywo z Darią Zawiałow. Niezwykle charyzmatyczna artystka, o pięknej barwie głosu, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, podbiła polską scenę muzyczną utworami nawiązującymi w stylistyce do popowych kawałków lat 80-tych. Jej styl to połączenie popu, indie popu i rocka z elektronicznymi brzmieniami. Zapoczątkowana w 2019 roku trasa koncertowa Helisinki Tour w końcu zawitała do Wojkowic, a gwiazda wieczoru została entuzjastycznie powitania przez zgromadzoną publiczność.

Daria Zawiałow z muzyką związana jest od dzieciństwa, chociaż początkowo fascynowała się również tańcem. Jednak los sprawił, że to właśnie muzyczna kariera była tą właściwą drogą. Wystąpiła w wielu programach telewizyjnych, od Szansy na sukces po Mam talent oraz X-factor. Przez dwa lata była jedną z chórzystek Maryli Rodowicz i ten czas okazał się dla niej bardzo wartościowy ucząc warsztatu, odpowiedzialności i dyscypliny. W 2018 roku wydała singiel „Nie dobiję się do Ciebie” będący częścią albumu Helisinki, a sama płyta stała się podwójnie platynowa i zdobyła pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się w Polsce płyt. W czasie pandemii, w styczniu 2021 zaczęła prowadzić autorską audycję muzyczną pt. Pewex na antenie Radia 357. Na swoim koncie ma dwie niezwykle popularne płyty, pierwsza z nich to „A kysz” z 2017.
Na koncercie w MOK-u usłyszeliśmy głównie utwory pochodzące z drugiego albumu, ale artystka przypomniała publiczności również te wcześniejsze. Doskonale oświetlenie i aranżacje sprawiły, że publiczność mogła w pełni cieszyć się niezwykłą siłą płynącą z twórczości Darii. To był niezapomniany wieczór, szczególnie po tak długim czasie bez możliwości organizowania koncertów – występ Darii Zawiałow długo pozostanie z nami.