Fortepianowy recital Leszka Czarneckiego na Wieczorku Muzycznym

Każdy kto znalazł się przypadkiem w okolicach placu z fontannami przy Centrum Przesiadkowym w Wojkowicach w niedzielę wieczorem 5 września mógł ze zdziwieniem przetrzeć oczy, a następnie zupełnie zwyczajnie wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – czyli plenerowym koncercie fortepianowym. To drugie takie wydarzenie organizowane przez wojkowicki MOK przy fontannach, skierowane nie tylko do melomanów, ale właśnie do tych wszystkich mieszkańców, którym nie zawsze po drodze z większymi wydarzeniami w zamkniętych przestrzeniach. Magia miejsca i talent artysty sprawiły, że ten wieczór był magiczny i przeniósł nas do muzycznego świata pana Leszka.

Szum samochodów, przechodnie spacerujący po parku, biegające dzieci – te wszystkie odgłosy miasta nadały koncertowi klimatu nowojorskiej uliczki, przy której artyści grają dla spacerowiczów i wrastają w miejską tkankę jak naturalne elementy krajobrazu. Taki właśnie był przepiękny fortepianowy występ pana Leszka Czarneckiego, który doskonale wpasował się w nastrój miejsca i zaczarował naszą wojkowicką publiczność. Mieszkańcy przysiedli na ławeczkach i schodkach zasłuchani w piękne fortepianowe aranżacje. Klasyki takie jak Everybody loves somebody wpadają w ucho i przenoszą nas do innej rzeczywistości. Sam artysta nie raz odwiedzał wielkie miasta, w których właśnie na ulicach koncertował i przyciągał swoim talentem przypadkowych przechodniów. Tym razem odwiedził bliskie mu rodzinne strony i za tak cudowny występ gorąco dziękujemy.