Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Forteca

Ten rok w wojkowickim Ośrodku Kultury był rokiem, w którym dużą uwagę poświęcono historii naszej ojczyzny. Pokaz filmu „Śladami Witolda Pileckiego” rozpoczął cykl wydarzeń poświęconych historycznej tematyce. Kontynuacją był spektakl teatralny „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater Niezłomny”,a niezwykłym dopełnieniem był pełen emocji koncert FORTECY.

FORTECA zagrała na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach 17 października. Sześć osób kochających muzykę i Polskę zafundowało licznie przybyłym fanom niesamowite widowisko. Mocne rockowe brzmienie, dźwięki gitary, basu, perkusji i dwa przyprawiające o dreszcze wokale w połączeniu z patriotycznymi tekstami prezentowanych utworów – tak właśnie można w kilku słowach opisać to, co działo się w sobotę na sali widowiskowej MOK-u.

Publiczność zadbała o niebywałą (biało-czerwoną) oprawę koncertu. Było jak w wierszu „Barwy ojczyste” – powiewały flagi, na których biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel – serce czyste, taka też panowała atmosfera, pełna wzajemnego szacunku, miłości do ojczyzny i drugiego człowieka.

Bo piękne są nasze barwy ojczyste!