Filip Żółtowski Quartet – muzyczny wieczorek w jazzowym klimacie

Ostatni już organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach wieczorek muzyczny w ramach projektu “Wojkowickie Integracyjne Wieczorki Muzyczne przy fontannach”, w tym sezonie wakacyjnym odbył się wyjątkowo w murach MOKu– prognozy pogody nie były pewne, a nie mogliśmy ryzykować koncertu w deszczowej aurze. Wydarzenie odbyło się więc w budynku, ale w równie letniej aranżacji i klimatycznym oświetleniu. Ten młody zespół powstał w 2020 roku i zachwyca słuchaczy swoim podejściem do tradycyjnego jazzu, który łączą z innymi gatunkami muzycznymi. Na scenie zaprezentowali się z najlepszej strony, sprawiając, że widzowie w dużym skupieniu słuchali jazzowych utworów.

Filip Żółtowski Quartet to grupa muzyków, którzy z powodzeniem podbijają polską scenę jazzową, a w skład zespołu wchodzą: Filip Żółtowski – trąbka, Szymon Zawodny – saksofon, Wojtek Wojda

– instrumenty klawiszowe oraz Mikołaj Stańko – perkusja. Wystąpili na wielu ważnych konkursach i festiwalach w Polsce, a w 2022 roku zostali wyróżnieni przez fundację JazzPoPolsku w konkursie JazzJuniors w Krakowie. Utworów z ich debiutanckiej płyty Humanity mogliśmy wysłuchać właśnie podczas koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury. To prawdziwa uczta dla melomanów, a same utwory są przemyślanymi konceptami pełnymi odniesień do wielu gatunków muzycznych. Jazz to przede wszystkim improwizacja, muzyka dla serca i duszy, dlatego najważniejsze to poddać się jej melodii i słuchać całym sobą. Na pewno takich wrażeń dostarczył nam piątkowy koncert, za który artystom gorąco dziękujemy!

Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, a wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023″.

Filip Żółtowski Quartet Facebook
Filip Żółtowski Quartet Instagram