Festiwal Kolorów w Parku Miejskim w Wojkowicach

Wojkowice znalazły się na wakacyjnej trasie najbardziej kolorowego festiwalu w Polsce – czyli Święta Kolorów Holi. Chociaż zwyczaj tej wywodzi się z hinduistycznego święta radości i obchodzony był głównie w Indiach, to od niedawna rozprzestrzenił się również na całą Europę jako symbol miłości, radości i nieskrępowanej zabawy. Zwłaszcza w tak trudnych czasach pandemii odrobina spontanicznej zabawy dodała wszystkim uczestnikom siły i nadziei na lepsze jutro. Impreza odbyła się 28 sierpnia na terenie Parku Miejskiego w Wojkowicach. Oj działo się!

Wyrzutowi wielokolorowej barwnej chmury, w której zebrana publiczność tańczyła, skakała i bawiła się, towarzyszyła muzyka DJ-ów i wiele radosnego śmiechu. Organizatorzy zadbali o wszystko – uczestnicy dostali do wykorzystania 9 kolorowych proszków, które sprawiły, że nagle wszyscy nabrali tęczowych odcieni, a wokół placu uniosła się wspaniała, kolorowa chmura pyłków.  Do tego doskonała muzyka, w rytm której można było się bawić i tańczyć oraz podrzuć w górę wybrane kolory barwników. Na terenie imprezy pojawił się również foodtruck z pyszną i gorącą pizzą, dla głodomorów w celu nabrania energii na dalszą część imprezy. Zabawa przyciągnęła licznie mieszkańców Wojkowic, zwłaszcza dzieci z rodzinami – tak radośnie i bajkowo dawno w naszym mieście nie było. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za te kilka godzin szaleństwa – to było wymarzone  zakończenie wakacji!