Ferie w mieście z MOKiem i MBP!

Nadszedł czas na podsumowania, dwa tygodnie ferii zimowych minęło szybko, ale intensywnie – w tym czasie wiele się wydarzyło, o czym przekonały się dzieci biorące udział w akcji „Ferie w mieście”. Tegoroczne ferie już w formie zajęć stacjonarnych, odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach. Codziennie czekały na dzieci atrakcje, zabawy i nowe wyzwania. W sumie w akcji wzięło udział ponad 60 dzieci z Wojkowic i okolic, odwiedzili nas również specjalni goście. Efekty działań dzieci biorących udział w zajęciach w ramach projektu Cyfrowi Eksperci w podregionie sosnowieckim, którego organizatorem była Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu można obejrzeć na naszym kanale na YouTtube. Specjalna relacja w MOK TV powstała w czasie zajęć dziennikarskich, podczas których uczestnicy poznali tajniki pracy w programach informacyjnych.

W ciągu dwóch tygodni akcji: „Ferie w mieście” dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, animacjach i zabawach integracyjnych. W pierwszym tygodniu w ramach przywoływania zimy tworzyliśmy zimowe krajobrazy przy pomocy samodzielnie zrobionych pieczątek, ozdabialiśmy papierowe karmniki dla ptaków i nie zapomnieliśmy o Dniu Babci i Dziadka, przygotowując dla nich świąteczne laurki. Razem z panią Justyną z Zumba Kids dzieci wzięły udział w godzinnych warsztatach tańca, uwalniając swoją energię w ruchu. Bawiliśmy się również wspólnie w zabawach ruchowych przy muzyce. Drugi tydzień to zajęcia wokalne z Wiktorią Trefon, a także wizyta strażaków. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamyc zaprezentowali dzieciom sprzęt gaśniczy, chętni mogli również przymierzyć prawdziwy strażacki kombinezon, a także asystować przy pokazie udzielania pierwszej pomocy. Prawdziwy entuzjazm wzbudziło jednak pokazowe gaszenie pożaru na placu przed MOK-iem i zwiedzanie wozu strażackiego. Odbyły się również konkursy plastyczne, zabawy z chustą animacyjną i karaoke. Jednocześnie w pierwszym tygodniu zorganizowano warsztaty dziennikarskie, gdzie pod okiem prowadzących, dzieci wcielając się w role prezenterów i celebrytów, stworzyły swój własny program dla MOK TV. Ponadto w Bibliotece odbywały się również warsztaty z kodowania, niezwykle wciągające i przydatne zabawy, w czasie których dzieci uczyły się współpracy i logicznego myślenia. Dziękujemy wszystkim biorącym w akcji dzieciom za dobrą zabawę i świetne pomysły, którymi dzieliły się podczas kreatywnych warsztatów.