Ferie na połmetku

Ferie na półmetku

Pierwszy tydzień ferii za nami, zima długo nie dawała o sobie znać ale atmosferę zimowych wakacji można było poczuć spędzając wolny czas na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Podczas trzech dni wypełnionych różnego rodzaju aktywnościami i atrakcjami dzieci ciekawie bawiły w gronie rówieśników. W pozostałe dni tygodnia można było również skorzystać z oferty sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 1 oraz popołudniowych zajęć w „Tlenie”.

Akcja „Ferie w mieście” w MOK-u rozpoczęła się od poniedziałkowego seansu filmowego dla dzieci. Na specjalnie zaaranżowanej w tym celu scenie widowiskowej każdy mógł poczuć się jak w kinie. Dzieci z ciekawością śledziły przygody ulubionych bohaterów filmów animowanych – Minionków, aby zaraz po projekcji wziąć udział w zajęciach plastycznych inspirowanych przygodami małych żółtych ludzików. W środę odbyło się spotkanie z policjantami, którzy opowiedzieli o zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci w trakcie ferii zimowych oraz o tym jak należy się zachowywać aby uniknąć groźnych sytuacji. Dzieci chętnie zadawały pytania, a najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymali upominki. Jeszcze przed lekcją bezpieczeństwa na warsztatach plastycznych tworzyliśmy piękne lampiony z papieru. Tego dnia odbyły się również zajęcia ruchowe, zabawy z chustą animacyjną oraz gry świetlicowe. Ostatniego dnia tygodnia odwiedził nas teatr z przedstawieniem pt. „Czerwony kapturek”. Bajka o dziewczynce, wilku i babci okazała się także wspaniała lekcją ekologii i dobrego zachowania. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu bawiąc się wspólnie z bohaterami bajki na scenie. Potem czekały na nie warsztaty rysunkowe z malowania węglem – i w tej technice powstały wspaniałe prace nawiązujące do obejrzanego teatrzyku.

W ramach ferii zimowych odbędą się jeszcze warsztaty LEGO, na które nie ma już wolnych miejsc. Natomiast można jeszcze wziąć udział w balu karnawałowym, który odbędzie się w piątek 9 lutego. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Pasternak

By | 2018-04-13T09:11:30+00:00 Luty 9th, 2018|