Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Ewa Ziętek

Znana i niezwykle lubiana przez publiczność aktorka – Ewa Ziętek była gościem Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Spotkanie miało miejsce w ubiegłą sobotę, 16 listopada. Aktorka kojarzona głównie z emitowanego obecnie serialu telewizyjnego „Barwy szczęścia”, podzieliła się z publicznością wieloma anegdotami z życia zawodowego. Część dygresji dotyczyła także życia prywatnego.

Podczas spotkania uczestnicy poznali kulisy kariery zawodowej Ewy Ziętek. Przygoda życia, która rozpoczęła się wraz z podjęciem studiów w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, obfitowała w wiele niespodzianek, niecodziennych zbiegów okoliczności, ale też przemyślanych oraz – co zweryfikowało życie – celnych decyzji i wyborów. W trakcie owocnej kariery związana była m. in. z Teatrem Narodowym, Dramatycznym, Komedii, Powszechnym, Rozmaitości oraz Teatrem Telewizji. Współpracowała z wieloma cenionymi reżyserami, m. in. z Hanuszkiewiczem, Wajdą, Zaorskim, Zanussim, Bareją, Piwowarskim, Morgensternem, Jędryką. W sumie na jej koncie znajduje się ponad 80 ról filmowych. Różnorodne postaci, w które się wcieliła, udowodniły, iż obdarzona jest talentem, werwą, a także wyjątkowym poczuciem humoru. Jaka jest poza planem filmowym? Przekonali się uczestnicy sobotniego spotkania. Niezwykle ciepła, serdeczna, otwarta, chętnie podjęła dialog z widownią, odpowiadając na każde pytanie.

W trakcie spotkania Ewa Ziętek wykonała także dwa utwory muzyczne oraz zarecytowała wiersze, w tym jeden – swojego ulubionego poety – Cypriana Kamila Norwida. Wybrane utwory stały się zarazem przyczynkiem do rozważań aktorki na temat wartości moralnych, ludzkiej egzystencji, podejmowanych wyborów. Dla uczestników spotkania była to niezwykle cenna lekcja.