XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej „Blues zza krat”

8 października 2019

XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej „Blues zza krat”

Już po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach będzie współorganizatorem niezwykle oryginalnego wydarzenia, które co roku skupia oczy wszystkich miłośników bluesa właśnie na Wojkowicach. „Blues zza krat” obędzie się po raz dwudziesty pierwszy na terenie Zakładu Karnego  w Wojkowicach. To niezwykłe spotkanie z muzyką więzienną będzie miało miejsce 8 października bieżącego roku. Impreza odbędzie się pod patronatem Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

W zeszłym roku Zakład Karny w Wojkowicach obchodził okrągły jubileusz imprezy, która na dobre zadomowiła się w jego murach. Przegląd ma zawsze formę konkursu, w ramach którego jury wybiera najlepszych muzyków, nagradzając i wyróżniając zaprezentowane występy muzyczne przedstawicieli zakładów karnych z całej Polski. Również podczas przeglądu odbywa się koncert gwiazdy muzyki bluesowej, w zeszłym roku była nią Shaun Booker. Także w tym roku na osadzonych czeka spora dawka dobrej muzyki, która jak wiadomo łagodzi obyczaje. To właśnie jej resocjalizacyjna moc jest najważniejszym elementem corocznego przeglądu. Konkurs pozwala  osadzonym spojrzeć z dystansu na własne życie, oderwać się nieco od więziennej codzienności, a uczestnikom uwierzyć we własne siły. Wielkim atutem imprezy jest także jej unikalność. To bowiem jedyny taki przegląd w Polsce, podczas którego więźniowie mogą zaprezentować swoje własne utwory, będące efektem wytężonej pracy i wielu godzin ćwiczeń. Efekty oceni profesjonalne jury, a ich wybór będzie dla osadzonych wyjątkowym wyróżnieniem i szansą na zaistnienie.

8 października 2019
Wydarzenie kategoria: