Pokaz żywych gadów – prawdziwa lekcja przyrody dla dzieci!

24 lutego 2018

Pokaz żywych gadów – prawdziwa lekcja przyrody dla dzieci!

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprasza na wyjątkową lekcję przyrody z udziałem żywych gatunków gadów. Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci i będzie miało charakter edukacyjny, a pokaz ciekawych gatunków zwierząt hodowlanych i spotykanych w naturze uatrakcyjni przekaz. Pokaz odbędzie się 24 lutego o godz. 16:00. Wstęp w cenie 5 zł od osoby.

Pokaz żywych gadów to niezwykła okazja do zapoznania się z różnymi gatunkami tych bardzo ciekawych zwierząt, które często wzbudzają w dzieciach rozmaite odczucia – od strachu po ciekawość. Spotkanie pomoże uporządkować wiedzę i rozwiać obawy, zwłaszcza, że wiele gatunków gadów hodujemy we własnych domach i są one przyjazne, a nawet bardzo towarzyskie! Podczas pokazu każde dziecko będzie miało okazję potrzymać stworzonka, zadawać pytania i dokładnie zaobserwować charakterystyczne cechy poszczególnych gatunków. Na spotkaniu dowiemy się jak wygląda hodowla gadów, ich biologia oraz sposób żywienia i zwyczaje sprawiające, że każdy gatunek jest niepowtarzalny. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Pasternak

24 lutego 2018