Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Małgorzata Ostrowska Exclusive – Wojkowickie Dni Kultury

Wojkowickie Dni Kultury będziemy świętować w mocno rockowym klimacie, na scenie naszego ośrodka kultury wystąpi prawdziwa ikona polskiego rocka lat 80-tych – Małgorzata Ostrowska. Koncert, który odbędzie się 31 marca o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, będzie miał charakter akustyczny. Zobaczymy wokalistkę w wersji „Exclusive”, czyli w wydaniu nieco subtelniejszym, odsłaniającym łagodniejszą naturę rockowej gwiazdy. Z tej okazji i na potrzeby tego projektu wysłuchamy zupełnie nowych utworów, największych przebojów z okresu współpracy z zespołem Lombard oraz przebojów z kariery solowej. Wokalistka wystąpi z zespołem w składzie: Barbara Szelągiewicz – skrzypce, Adam Śmieżewski – gitara, Dominik Ostrowski – gitara, Kuba Martuzalski – instrumenty perkusyjne. Zapowiada się prawdziwa muzyczna petarda i moc niezapomnianych wrażeń!

 

Małgorzata Ostrowska sławę i miano legendy polskiego rocka zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard. To właśnie z tą grupą nagrała 10 płyt, z czego dwie pokryły się złotem, oraz wylansowała wiele hitów, które stały się kultowe i powtarzane przez kolejne pokolenia. Następnie jej kariera potoczyła się błyskawicznie – festiwale muzyczne, role w filmach i rock-operach wykreowały jej charakterystyczny wizerunek. W 1999 roku na Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i tak właśnie rozpoczęła się jej kariera solowa. Od 2007 roku posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowej, 50. odsłony Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego” . Podczas koncertów daje z siebie wszystko, zachwycając swoimi możliwościami wokalnymi i temperamentem. Ponadto artystka, dzięki sile i energii jaką dają jej występy na żywo, łapie doskonały kontakt z publicznością, co jest ogromnym atutem jej kameralnych koncertów.

Bilety w cenie 40 złotych są dostępne w kasie MOKu (miejsca siedzące). Rezerwacji można dokonywać pod nr telefonu 32 769 64 82, pisząc na bilety@mokwojkowice.pl lub przez Messengera.