Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Grzegorz Turnau w Wieczorze Sowich Piosenek

Grzegorz Turnau, prawdziwy bard polskiej sceny muzycznej, kompozytor, poeta oraz pianista, odwiedzi w marcu Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach. Razem z Leszkiem Szczerbą, krakowskim muzykiem jazzowym wystąpią w wyjątkowym spotkaniu dwóch osobowości oraz przyjaciół i z pewnością zaskoczą nas swoimi utworami, które są często pretekstem do gry słownej, zabawy tekstem, a nawet do wspólnej improwizacji z publicznością. Recital odbędzie się 11 marca o godzinie 18:00.

Jak sami artyści przyznają – „Wieczór Sowich Piosenek” to wieczór składający się nie tylko z piosenek „swoich” ale również „sowich”, czyli sugerujących mądrość i drapieżność. Taka zamiana liter pozwala na wiele interpretacji oraz otwiera drogę do cytatów. Dwoistość widzimy także w samym spotkaniu dwóch wybitnych artystów, z których „jeden nie umie grać na saksofonie, a drugi na fortepianie”. W programie pojawią się również utwory w co najmniej dwóch językach, a panowie będą się dwoić a nawet troić aby zatuszować brak innych instrumentów.  Na widowni mile widziane będą pary, ze względu na erotyczny charakter niektórych piosenek, ale pozostali widzowie mogą się czuć podwójnie zaproszeni.

Grzegorz Turnau wystąpi oczywiście w roli wokalisty, przygrywając na fortepianie, natomiast Leszek Szczerba zagra  na saksofonie. W programie obok utworów Turnaua pojawią się m.in. piosenki Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona oraz Starszych Panów.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MOK. Więcej informacji pod nr tel. 32 769 64 82.