Ferie w mieście 2019

11 lutego 2019 - 22 lutego 2019

Ferie w mieście 2019

Zima w tym roku przyniosła nam opady śniegu i lekkie mrozy, i chociaż pogoda jest bardzo zmienna, możliwe że jeszcze w czasie tegorocznych ferii będzie śnieżnie i bajkowo. A jeżeli aura nie będzie sprzyjała spacerom i zabawom na dworze, zapraszamy jak co roku do skorzystania z zimowej akcji dla najmłodszych organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz placówki oświatowe. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, a wiadomo, że dzieci w domu się nudzą, więc najlepiej wolny od szkoły i nauki czas spędzić na wspólnej zabawie z rówieśnikami. Ferie potrwają dwa tygodnie od  11 do 24 lutego. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału!

Zajęcia i warsztaty dla dzieci będą się odbywały w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, w Placówce Wsparcia Dziennego – „Tlen” Wojkowice, a także w Szkole Podstawowej nr 1 i 3. Każda z placówek przygotowała atrakcyjny program dla najmłodszych, tak aby można było w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas wolny od obowiązków szkolnych. MOK zaprasza trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz piątki na warsztaty i zajęcia świetlicowe. W programie zajęć znalazły się warsztaty lego (obowiązują na nie wcześniejsze zapisy), gry i zabawy świetlicowe, walentynkowe warsztaty plastyczne, a także turniej gier planszowych. Do udziału w Feriach z MOKiem zapraszamy dzieci od 6 roku życia. Również w „Tlenie” będą organizowane różnorodne zajęcia, dostosowane do zainteresowań i umiejętności uczestników. W oddziale placówki na ul. Sobieskiego 125 zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku. Będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych, zaplanowano także zimowe kino i zajęcia z grami planszowymi i wirtualnymi. Do świetlicy na ul. Sucharskiego 17 a, zapraszamy we wszystkie dni robocze. Miłośników sportu zachęcamy do odwiedzenia działających w tym czasie szkół. Szkoła Podstawowa nr 3 planuje zajęcia sportowe dwa razy w tygodniu, a w pozostałe dni proponuje oryginalne warsztaty tworzenia witraży oraz projektowania ubioru. W Szkole Podstawowej nr 1 również zaplanowano ferie ze sportem. Wszystkie zajęcia odbywające się w Wojkowicach w ramach ferii zimowych są bezpłatne, jedynie na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Start:
11 lutego 2019