Eliminacje do etapu regionalnego konkursu “Mały OKR”

W Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach w piątek 10 marca odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Mały OKR”. Już po raz kolejny spotkaliśmy się w naszej placówce z utalentowanymi uczniami, którzy spróbowali swoich sił w recytatorskiej rywalizacji. Laureaci tego pierwszego etapu zmierzą się z innymi uczestnikami na kolejnych szczeblach konkursu, aż do finału. Uczniowie szkół podstawowych, którzy wzięli udział w zawodach recytatorskich zostali podzieleni na trzy kategorie, pierwsze dwie dla młodszych klas to recytacja, a dla najstarszych turniej recytatorski – wywiedzione ze słowa.

Ten pierwszy, bardzo ważny etap konkursu pozwoli laureatom zakwalifikować się do regionalnego etapu organizowanego przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, który odbędzie się w dniach 24-25 marca w Instytucie Myśli Polskiej. Najlepsi uczniowie wyłonieni w miejskich eliminacjach zmierzą się w kolejnych etapach. W Wojkowicach występy uczestników oceniało jury w składzie: Pani Barbara Pawlak- dyrektor MOK w Wojkowicach,

Pani MilenaCaban- nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Pan Przemysław Pawełczyk- nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1.  Jury oceniało m.in. ogólną prezencję występujących, dykcję oraz interpretację tekstu. Uczestnicy wychodzili na scenę i prezentowali wybrane przez siebie wiersze, a po przesłuchaniu wszystkich uczniów jury ogłosiło wyniki eliminacji. W swoich kategoriach najlepsi okazali się:

I miejsce – Małgorzata Kapral – przedszkole im. Przyjaciół Bajek
II miejsce – Hanna Krakowiak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach
III miejsce – Hanna Urbanek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach

Wyróżnienia:

Daria Adamska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach
Dominika Dudek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach
Mikołaj Maćkowski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
Kira Dundukova  – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach

I miejsce – Agata Misiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
II miejsce – Maciej Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach

I miejsce – Oskar Kacuga – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!