Edyta Geppert na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach

W kwietniu MOK obchodzi swoje święto – Wojkowickie Dni Kultury. Jest to zawsze doskonała okazja do przygotowania dla mieszkańców wyjątkowego wydarzenia i spotkania z wysoką kulturą. W tym roku zaprosiliśmy do Wojkowic ikonę i legendę polskiej sceny muzycznej – Edytę Geppert. W kameralnym recitalu, przy nastrojowym akompaniamencie i w towarzystwie szczególnego konferansjera – Piotra Loretza, zanurzyliśmy się w świecie poetyckich tekstów i kabaretowych dowcipów wykreowanych przez wybitną artystkę. Ogromne zainteresowanie oraz sala wypełniona po brzegi, dowiodły jak ważna jest dla naszych mieszkańców najwyższej klasy sztuka.

Wybitna i niezwykle skromna artystka ma na swoim koncie wiele sukcesów – udziały w licznych festiwalach, w tym na festiwalu w Opolu zdobyła czterokrotnie Grand Prix, ważne odznaczenia takie jak Srebrny Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Jej repertuar to przede wszystkim poważne, refleksyjne teksty, mocno nasycone treścią i znaczeniem. W Wojkowicach mogliśmy usłyszeć te najbardziej znane, ale również nowe utwory – wszystkie wykonane z dużym ładunkiem emocjonalnym, z charakterystyczną dla piosenkarki barwą głosu i profesjonalizmem. Artystce towarzyszył akompaniament na gitarze i fortepianie, a całe wydarzenie prowadził mąż wokalistki – Piotr Loretz. Ich rozmowy pomiędzy kolejnymi utworami przywodziły na myśl międzywojenny kabaret i dowcip charakterystyczny dla twórczości Mariana Hemara, którego również często przywoływali w swoich wspomnieniach. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych, ponadczasowych piosenek, którą są cenione i śpiewane przez kolejne pokolenia. Utwór „Och, życie kocham cię nad życie” piosenkarka wykonała również na bis, a po koncercie chętni mogli kupić jej najnowszą płytę. Wojkowice zapamiętają ten wieczór na długo.