Dzień dziecka z “Poszukiwaczami skarbu”

Kapryśna pogoda spowodowała, że tegoroczny Dzień Dziecka przeniósł się w mury Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na podwórko przylegające do MOK-u. Jednak ta niewielka zamiana miejsca wcale nie popsuła nam humorów, bowiem dzieci przybyły licznie wraz z rodzinami i świetnie bawiły się w czasie przygotowanego dla nich, interaktywnego programu pt. „Poszukiwacze skarbu”! Atrakcji było bardzo dużo, zabawy również, a prowadzący imprezę animatorzy wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój.

Już od wejścia dzieci witane były przez „Mokusia”, który rozdawał cukierki i pozował do pamiątkowych zdjęć. Nie była to jedyna maskotka, która tego dnia towarzyszyła najmłodszym w świętowaniu, pojawił się również „Kamyczek” oraz wesoły tygrysek chętnie włączający się do zabawy. Ale prawdziwa impreza odbywała się na sali widowiskowej gdzie dzieci mogły uczestniczyć w  interaktywnym programie wraz z „Poszukiwaczami skarbu”, razem z prowadzącymi skakały, tańczyły i wykonywały przeróżne zadania. Wśród atrakcji znalazło się m.in. budowanie skomplikowanych konstrukcji z patyczków, przeciąganie liny czy wyścigi po torze z przeszkodami oraz nauka układów tanecznych. Nie zabrakło również baniek mydlanych, ogromnych, a także mniejszych, które unosiły się nad rozbawionymi dziećmi. Na dworze rozstawiono dmuchańce, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz stoiska z zabawkami i słodkimi przekąskami. Na dzieci czekało także malowanie twarzy oraz balonowe zwierzaki.

Dzień Dziecka i tym razem okazał się świętem dla całej rodziny, a więc świetną okazją do wesołej rozrywki i dokazywania z grupą rówieśników. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom pozostaną miłe wspomnienia i dużo pomysłów na zabawę w wolnych chwilach.