Drugi tydzień „Wakacji w mieście”

Dwa tygodnie lipca już za nami, co oznacza, że jesteśmy na półmetku lipcowej akcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowice, czyli „Wakacji w mieście”. Drugi tydzień nieco straszył nas pogodą, ale ostatecznie wszystko się udało, warsztaty i zabawy odbywały się zarówno w Parku Miejskim w Wojkowicach jak i w MOK-u, a wszędzie towarzyszyły nam dobre nastroje i duże zaangażowanie. Dzieci bawiły się podczas zajęć ruchowych, plastycznych i tanecznych, natomiast w kolejnych tygodniach czekają na wszystkich nowe atrakcje – uważnie nas obserwujcie! Zajęcia nadal odbywać się będą we wtorki i czwartki, są bezpłatne i w każdej chwili można się do nas dołączyć.

Drugi tydzień wakacyjnej akcji dla dzieci to przede wszystkim zajęcia animacyjne, sporo ruchu i zadań sprawnościowych, ale również zabawy plastyczne, które na świeżym powietrzu wyzwalają w dzieciach duże pokłady kreatywności. We wtorek spotkaliśmy się w Parku, gdzie animatorki – Justyna i Magda zaprosiły dzieci młodsze i starsze do gier plenerowych. Było koło fortuny z ciekawymi wyzwaniami dla odważnych oraz plenerowe „Dobble”, gdzie również trzeba było wykazać się szybkością i pomysłowością. Odwiedziła nas również pani Justyna Mulewicz z energiczną zumbą i wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w tańcu. W tym tygodniu odbywały się również konkursy z nagrodami, w których najważniejszy był udział i zaangażowanie dzieci. W czwartek, kiedy pogoda nieco się popsuła, zajęcia odbyły się na terenie MOK-u. Dzieci tworzyły piękne kompozycje z szyszek, liści, różnych polnych i łąkowych roślin oraz kamyków. Następnie, już na sztalugach, odciskając w farbie swoje znaleziska, malowały obrazy inspirowane naturą. Na koniec powstały jeszcze kosmiczne i morskie prace, a każdy uczestnik zajęć otrzymał nagrodę.

Również w tym tygodniu towarzyszyła nam letnia czytelnia z Biblioteki Miejskiej w Wojkowicach – wypatrujecie jej w kolejnych dniach naszej akcji! Do zobaczenia.