Drugi etap projektu „Detektyw – artysta w akcji”

Po długiej wakacyjnej przerwie Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach wraca w pełni sił do kontynuowania dziennikarsko-artystycznego projektu dla młodzieży. Wkrótce rozpocznie się drugi etap „Detektywa – artysty w akcji”, w trakcie którego powstaną prace inspirowane wcześniejszymi poszukiwaniami ciekawych historii z życia miasta, historii rodziny uczestników projektu lub innych  mieszkańców Wojkowic. Podczas czerwcowych warsztatów młodzież poznawała tajniki pracy dziennikarza – przede wszystkim zasady przeprowadzania dobrego wywiadu, a także zagłębiła się w historię miasta na poświęconej jej lekcji. Tym razem warsztat dziennikarza zamienimy na warsztat plastyczny.

Artystyczna część projektu będzie się składała z trzech spotkań, w trakcie których pod okiem profesjonalistów uczestnicy spróbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, a także zapoznają się z warsztatem fotografa-artysty. Warsztaty malarskie oraz te, podczas których poznamy linoryt, zostaną poprowadzone przez p. Małgorzatę Wiatrowską, artystę-plastyka, natomiast zajęcia fotograficzne poprowadzi tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Magdalena Śliwińska. Warsztaty odbędą się 15, 21 oraz 29 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Zadaniem uczestników będzie stworzenie prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie poświęconej projektowi i będą zwieńczeniem ich dziennikarskiego śledztwa.

Projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018”.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 32 769 64 82 oraz u koordynatora projektu – m.pasternak85@gmail.com.