Stachursky, Rudi Schuberth, Robert Rozmus – Dni Wojkowic już za nami!

//Stachursky, Rudi Schuberth, Robert Rozmus – Dni Wojkowic już za nami!

Stachursky, Rudi Schuberth, Robert Rozmus – Dni Wojkowic już za nami!

Stachursky, Rudi Schuberth, Robert Rozmus – Dni Wojkowic już za nami!

Mieszkańcy Wojkowic świętowali kolejne Dni Miasta w żywiołowej i energetycznej atmosferze z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wakacje mogliśmy jeszcze nieco przedłużyć, dzięki niezwykle atrakcyjnemu programowi artystycznemu, który zdominował pierwszy dzień imprezy. Było koncertowo, tanecznie i nie zabrakło atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, w tym oczywiście konkursów z nagrodami! Tegoroczne Dni Wojkowic odbyły się 6 oraz 7 września, drugi dzień poświęcony był sportowym rozgrywkom i zabawom z kolorami. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerby.

Już w piątek 6 września mieszkańcy zostali zaproszeni na najważniejsze wydarzenia związane z obchodami Dni Miasta – czyli koncertami, występami i wieloma niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów. Na Stadionie Milenium Wojkowice pojawiła się ogromna scena, wokół której zgromadzili się widzowie aby spotkać się ze znanymi piosenkarzami i showmanami. Ale zanim pojawili się zapowiadani goście, mogliśmy podziwiać naszą wojkowicką utalentowaną młodzież w pokazach tanecznych – wystąpiły zespoły Color Bears Team oraz Otherside. Po tak energicznym wstępie zagrał siemianowicki big band – Big Silesian Band, który wystąpił tego dnia jeszcze dwukrotnie towarzysząc gwiazdom wieczoru. Następnie przyszedł czas na show Roberta Rozmusa. Znanego konferansjera, aktora i satyryka. Jego program familijny integrował rodziny i pokolenia, pełen konkursów z nagrodami sponsorowanymi przez Spółdzielnię mleczarską Gostyń. Ale nie był to koniec atrakcyjnych niespodzianek dla mieszkańców – pani poseł Ewa Malik w jednym z konkursów jako główną nagrodę wręczyła zwycięzcy rower. O godz. 19.30 rozpoczęły się koncerty. Najpierw wystąpił Rudi Schuberth – jego „Monikę, dziewczynę ratownika” znają wszyscy, a piosenkarz z dawną werwą porywał do tańca i wspólnego śpiewania znanych melodii. Punktem głównym program był występ Stachursky’ego, twórcy nieśmiertelnych przebojów. Obaj artyści na życzenie publiczności bisowali i wykonywali największe hity. Organizatorem Dni Wojkowic było Miasto Wojkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.

Oczywiście imprezy nie udałoby się przeprowadzić bez pomocy partnerów, którym serdecznie dziękujemy! A pomogli nam – Megalo Catering, Spółdzielnia mleczarska w Gostyniu, ANDRORENT – STUDIO URODY LUIZA, WKG Zakład Obróbki Kamienia, TELESIM, Pizzeria Maximus, Apteka Dobrych Rad, Recykling Wojkowice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka Wojkowickie Wody, EKO-ELW Zakład usługowo-handlowy.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Głos Wojkowic oraz Radio Piekary.

Serdeczne dziękujemy  także za pomoc: Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach, Policji w Wojkowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Zakładowi Karnemu Wojkowice, Klubowi Sportowemu Górnik Wojkowice.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i wspólną zabawę, do zobaczenia za rok!

By | 2019-09-10T12:49:45+02:00 Wrzesień 10th, 2019|
Skip to content