Detektyw-artysta w akcji – warsztaty malarskie

W sobotę 15 września odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach pierwsze z planowanych warsztatów artystycznych w ramach naszego detektywistycznego projektu. W miłej i twórczej atmosferze młodzież z wojkowickich szkół przystąpiła do wyzwania i zmierzyła się z nowym dla wielu z nich medium, jakim były farby akrylowe. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej zainspirowanej historią Wojkowic, archiwalnymi fotografiami a także własnymi zainteresowaniami. Powstały naprawdę ciekawe dzieła, zwłaszcza, że dla wielu osób wypróbowanie własnych sił w malarstwie nie było łatwym zadaniem.

Warsztaty poprowadziła artysta-plastyk – p. Małgorzata Wiatrowska, która po krótkim wstępie zachęciła młodzież do samodzielnej pracy i intuicyjnego podejścia do tematu. Po wybraniu interesujących motywów i tematów bliskich dziennikarskim poszukiwaniom uczestników projektu, przystąpiono do działania! Spotkanie z barwą, fakturą i intensywnością farb akrylowych przyniosło wiele ciekawych prac, wśród których pojawiły się nawet malowane wersje wojkowickiego herbu oraz klubowych barw drużyn piłkarskich. Bardzo ciekawe prace powstały również przy użyciu tylko odcieni szarości, bieli i czerni – w tym industrialny pejzaż, z którym niegdyś były kojarzone Wojkowice. Wszystkie prace będziemy mieli okazje oglądać na podsumowujących projekt wystawie, na razie przed nami spotkanie z linorytem, a w międzyczasie warsztaty fotograficzne!

Przypominamy również, że projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018”.