Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach

Sezon teatralny w pełni zawitał do Wojkowic, w niedzielę 21 listopada odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl z udziałem wybitnych polskich aktorów – Daniela Olbrychskiego oraz Tomasza Karolaka. Przedstawienie pod tajemniczym tytułem : Niespodziewany powrót, wypełniło salę widowiskową ośrodka, a publiczność w skupieniu śledziła ich grę aktorską.  Brawurowo wcielili się bowiem w postaci ojca i syna w kryzysie rodzicielskim oraz z problemami zawodowymi. Była magia na scenie, duża dawka humoru i inteligentny spektakl dla wymagających widzów. Warto było spędzić to listopadowe popołudnie właśnie w MOK-u.

Niespodziewany Powrót, czyli sztuka autorstwa belgijskiego reżysera Serge’a Kirbusa, na polski grunt została przeniesiona przez Magdalenę Łazarkiewicz. To kameralna komedia splatająca wątki rodzinne i zawodowe ojca i syna. Ojciec, w tej roli Daniel Olbrychski, chcąc wrócić do aktorstwa przygotowywał się do roli Króla Leara nieustannie analizując własne rodzinne problemy i konflikty. Jego syn, Tomasz Karolak, nie ułatwiał mu pracy, zamęczając ojca pełnego tremy i obawy przed powrotem na scenę. Bohaterowie spotykają się początkowo w mieszkaniu syna, następnie akcja przenosi się do restauracji, aż w końcu obaj trafiają do więzienia. Błyskotliwe dialogi, inteligentny humor i zabawne skomplikowanie fabuły sprawiły, że spektakl został doskonale odebrany przez publiczność. Daniel Olbrychski w roli ojca nawiązywał do swoich dawnych kreacji aktorski i związanych z nimi wyzwań, zwłaszcza tremy, która nigdy nie opuszcza artysty przed występem, natomiast Tomasz Karolak udowodnił jak dobrym aktorem komediowy jest, oraz że również dobrze czuje się w aktorskich duetach. Publiczność długo oklaskiwała artystów, Daniel Olbrychski w podziękowaniu za tak wspaniały odbiór podarował dwóm wybranym z widowni paniom po różny. To było wyjątkowe przedstawienie, mamy nadzieję na więcej występów na tak wysokim poziomie w Miejskim Ośrodku Kultury, zachęcamy więc do śledzenia naszych zapowiedzi i obserwowania kolejnych wydarzeń.