Czas na podsumowania – czyli akcja „Wakacje w mieście” dobiegła końca

Możemy już powiedzieć, że były to jedne z najbardziej udanych wakacji w mieście! Pogoda dopisała nam wyjątkowo i wszystkie zaplanowane atrakcje udało się przeprowadzić w plenerze, na świeżym powietrzu w Parku Miejskim w Wojkowicach. Lokalizacja okazała się idealna, a bliskość natury, miejsc rekreacji i centrum miasta sprzyjała na spędzenie wolnego czasu również z nami! A zabaw, niespodzianek, animacji i warsztatów nie brakowało. Większość propozycji na spędzenie wolnego czasu nie wymagała zapisów, można więc było dołączyć do nas w dowolnej chwili. Akcja skierowana była do dzieci spędzających wakacje w mieście i miała na celu urozmaicenie czasu wolnego od szkoły i obowiązków w aktywny i ciekawy sposób.

Od 6 do 29 lipca, co tydzień w każdy wtorek i czwartek spotykaliśmy się w Parku Miejskim na specjalnym stanowisku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Każdy dzień to inna propozycja, prowadzący i temat zajęć. Zaczęliśmy energicznie i z przytupem od warsztatów fitness z Bartkiem Brelą, które to zajęcia wprowadziły nas radośnie w wakacyjny nastrój. Na kolejnych spotkaniach w parku pojawiały się m.in. animacje z Ulą i Izą – nawet dwukrotnie! Nasze instruktorki, doświadczone w pracy z dziećmi, miały dla maluchów i nieco starszych sporo różnorodnych zabaw i konkursów, które znakomicie integrowały dzieci i promowały zdrową rywalizację. Zaprosiliśmy również do Wojkowic grupę animatorów z „Rozbrykanego tygryska”- były bajeczne makijaże i tatuaże, balonowe zwierzątka i wielkie bańki mydlane, czyli to co dzieciaki uwielbiają najbardziej. W rocznicę bitwy pod Grunwaldem zorganizowaliśmy średniowieczny piknik z rycerskimi pojedynkami, garncarstwem, łucznictwem i warsztatami z plecionkarstwa. Spotkanie ze strażakami uświadomiło dzieci jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji, a panujące wtedy upały ochłodziły prysznice z węży strażackich. Po wcześniejszych zapisach można było wziąć udział w wyjątkowych zajęciach perkusyjnych w plenerze, poznać oryginalne instrumenty i samodzielnie wykonać na nich zaprezentowane przez prowadzącego utwory. Młodych artystów zaprosiliśmy również na malarstwo sztalugowe – a nic tak nie inspiruje jak bezpośrednie malowanie w plenerze! Dzieci biorące udział w warsztatach otrzymały upominki a ich prace zostaną wystawione w MOK-u. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas – pamiętajcie również o akcji „Zabierz worek na wakacje”, wciąż czekamy na Wasze zdjęcia.

Film podsumowujący akcję Wakacje w Mieście 2021