Czas na podsumowania – akcji „Wakacje z MOK-iem”

Czas biegnie szybko, a to co dobre szybko się kończy – i chociaż wakacje nadal trwają, a przed nami jeszcze miesiąc odpoczynku, to wakacyjna akcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach właśnie się zakończyła. Przez cały lipiec, we wtorki i czwartki odbywały się różnorodne warsztaty i zajęcia, w zależności od pogody część z nich udało się przeprowadzić w Parku Miejskim, a gdy aura stawała się deszczowa, przenosiliśmy się do budynku MOK-u. W czasie tych kilku tygodniu dzieci mogły spróbować różnych aktywności, zarówno plastycznych  jak i tanecznych oraz sportowych, a tym samym mogły też poszerzyć swoje zainteresowania i przygotować się na nowy rok szkolny – w MOK-u również od września ruszają nowe zajęcia, na które warto już teraz się zapisać.

Jeśli chcielibyśmy jednym słowem podsumować tegoroczny lipiec, to był on nieprzewidywalny. Pogoda nas zaskakiwała, ale i na to byliśmy przygotowani. W końcu wszystkie zaplanowane zajęcia odbyły się i zostawiły w pamięci uczestniczących w akcji dzieci wiele radosnych i ciekawych wspomnień. W każdym tygodniu odbywały się zajęcia animacyjne i ruchowe prowadzone przez instruktorki – Izę i Ulę. W czasie zajęć dzieci poznawały się nawzajem, brały udział w zabawach sprawnościowych i integracyjnych, warsztatach tanecznych, a także rysowały i malowały aby utrwalić miłe chwile spędzone na wakacjach z MOK-iem. Dodatkowe atrakcje, które zapewnili dla dzieci organizatorzy to zaproszeni do MOK-u goście. W ten sposób poznaliśmy niezwykłe zwierzęta i ich opiekunów z „Walabii- żywej edukacji”, a wśród okazów znalazł się nawet kangur!

Jak zwykle niezawodni strażacy z OSP Żychcice przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas wakacji,  zaprezentowali sprzęt strażacki i zachęcali najmłodszych do sprawdzenia jak działa wąż strażacki. Odbyły się również zajęcia taneczne – zumba kids z instruktorką Justyną, która pokazała dzieciom jak ważny jest ruch oraz taniec.

Hitem okazało się osiedle parkowe – czyli malowane przez dzieci kartonowe miasteczko w Parku Miejskim, za sprawą tęczowych kolorów nabrało bajkowego charakteru, a każdy mógł je zaprojektować według własnego pomysłu. Ostatni tydzień akcji to warsztaty z malarstwa sztalugowego. Jak przystało na profesjonalnych malarzy, każdy młody artysta otrzymał sztalugę z podobraziem i tak przygotowany zaczynał malować. Tematem zajęć było morze i jego mieszkańcy, a zadaniem dzieci przedstawienie ich w ciekawej aranżacji. Już ostatniego dnia, kiedy pogoda dopisała a słońce nam przygrzewało, spotkaliśmy się ponownie w Parku. Były balony, wielkie mydlane bańki oraz tworzenie wakacyjnych pocztówek. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!