Co się dzieje, gdy MOK wyrusza poza miasto

Początek maja przywitał nas wyjazdowymi propozycjami – w ten sposób mieliśmy okazję do reprezentowania naszej placówki na specjalne zaproszenie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Sosnowcu oraz wzięliśmy udział w przeglądzie tanecznym w Pszowie. W wydarzeniach wzięły udział dwa zespoły: zasłużony dla Wojkowic, prężnie działający i promujący lokalną kulturę Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” pod kierunkiem Janiny Jagodzik, a w konkursie talentów tanecznych wystąpił młodzieżowy zespół Iterum Squad. Oba wyjazdy dały zespołom okazję do występów w  niecodziennym otoczeniu oraz możliwość podzielenia się muzyczną i taneczną pasją z innymi.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu obchodziło niedawno tydzień poświęcony Polsce i w związku z tym RZF „Jaworznik” otrzymał zaproszenie do zaprezentowania przedszkolakom wybranych piosenek ze swojego repertuaru, a także do przedstawienia dzieciom tradycyjnych strojów i tańców. Dzieci również wystąpiły przed swoimi gośćmi, pięknie tańcząc i prezentując się w biało-czerwonych strojach. Spotkanie okazało się bardzo inspirujące, dzieci z zaciekawieniem i uwagą przyglądały się występom, zadawały pytania a na koniec wspólnie z zespołem pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Taka lekcja patriotyzmu i regionalnej kultury z pewnością zostanie z nimi na dłużej.

Już następnego dnia, w sobotę 14 maja wyruszyliśmy do Pszowa z zespołem Iterum Squad, aby rywalizować wraz z innymi grupami tanecznymi w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca – Pszów 2022. Chociaż nie udało nam się zająć miejsca, to jednak występ młodych tancerzy został przyjęty entuzjastyczne, a grupa miała okazję zaprezentować szerszej publiczności nowe układy taneczne w stylu jumpstyle i zdobyć niezbędne do kolejnych występów doświadczenie sceniczne. Gratulujemy odwagi i mocno kibicujemy aby nigdy nie zabrakło Wam sił i energii do realizowania pasji.