Biesiada z Folklorem w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Tradycyjnie już w wojkowickim MOK-u odbyła się impreza dedykowana naszej lokalnej sztuce folkloru i kulturze. Biesiada z Folklorem to przede wszystkim spotkanie z muzyką, koncerty, dobra zabawa i poczęstunek. Wydarzenie odbyło się w sobotę 30 września, a gospodarzami Biesiady byli: Burmistrz Miasta Wojkowice – Tomasz Szczerba, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz miasta, posłowie na sejm, goście z okolicznych gmin, a także sympatycy i przyjaciele RZF „Jaworznik”.  Spotkanie z tradycją było więc okazją do integracji, wspólnej zabawy i rozmowy w gronie lokalnej społeczności.

Biesiada z Folklorem jest ważnym wydarzeniem dla Wojkowic, jest to moment w którym możemy doświadczyć żywej tradycji folkloru, dzięki działalności RZF „Jaworznik” oraz zaproszonym zespołom z sąsiednich miejscowości. W wydarzeniu wzięło udział wielu lokalnych polityków oraz przedstawicieli władz miasta. Wśród gości znaleźli się: Barbara Dolniak, poseł na sejm, wicemarszałek sejmu VIII kadencji Waldemar Andzel, Robert Warwas, poseł na sejm, Rafał Adamczyk, poseł na sejm, Radna Powiatowa Zofia Gajdzik, Radni Miasta Wojkowice, przedstawiciele związku emerytów, rencistów i inwalidów, wojkowicka rada seniorek i seniorów, stowarzyszenie AWS, a także Klub senior+. Program artystyczny Biesiady to występy zespołów – RZF „Jaworznik”, „OLD Bobrzanie” ze Sławkowa oraz „Swojaki”. Po koncertach na gości czekał poczęstunek w postaci żurku i bigosu, a potem dobra zabawa taneczna. Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i świętowanie.