Bajkowa sobota – Spektakl “Księga pełna czarów”

Bajki to magiczny magnes, który przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Często dorosłym wystarczy pretekst wspólnego oglądania z pociechami, by samemu zanurzyć się w czarujących opowieściach. Takie właśnie wspólne chwile przeżyli widzowie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, gdzie dzisiaj artyści z Krakowskiego Biura Promocji Kultury zaprezentowali spektakl „Księga pełna czarów”. Wydarzenie to potwierdziło, że opowieści pełne magii mogą oczarować każdego, niezależnie od wieku.

Przedstawienie, będące komedią dedykowaną najmłodszym, zrodziło się z baśni Janiny Porazińskiej „Czarodziejska księga”. Opowiada o przygodach dwóch sióstr, Marcysi i Krysi, które razem muszą pokonać przebiegłego Henryka, z pomocą przychodzi im dziadek Mateusz. Przez pryzmat przygód sióstr, najmłodsi widzowie mogli dostrzec, że słowa to nie tylko litery, ale całe uniwersum wiedzy i magii, które nie tylko fascynuje, ale może również okazać się pomocne w niejednej życiowej sytuacji. Aktorzy z ogromnym talentem zaangażowali dzieci w interaktywną fabułę, pozwalając im na aktywny udział w przedstawieniu. Burza oklasków na zakończenie była najlepszym świadectwem udanej zabawy.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić to sobotnie popołudnie z nami, a przede wszystkim wyjątkowym aktorom, których talent sprawił, że z sali wyszliśmy z uśmiechem rozciągniętym od ucha do ucha.