Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Anna Seniuk-Małecka

Spotkanie, które odbyło się 16 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, okazało się jednym z ważniejszych wydarzeń artystycznych, jakie miały miejsce w tym roku. Gościem niedzielnego wieczoru była znana i ceniona aktorka filmowa i teatralna – Anna Seniuk-Małecka.

W trakcie niemal dwugodzinnego spotkania, Anna Seniuk opowiadała nie tylko o swoim życiu zawodowym, ale także prywatnym. Niezwykle ciepła i serdeczna, wyjątkowo zabawna, przywołała wiele ciekawych anegdot z planu filmowego, stworzonych kreacji aktorskich oraz Akademii Filmowej, w której od lat wykłada. Naturalność, osobisty urok aktorki wraz z wyjątkowo nastrojowym tłem sprawiły, iż spotkanie było niezwykle ciepłe i wzruszające. A publiczność, choć zróżnicowana wiekowo, bawiła się doskonale.

W drugiej części spotkania aktorka czytała wybrane wiersze swego ulubionego poety – księdza Jana Twardowskiego, wieloletniego przyjaciela. Stąd też nazwa, którą zostało opatrzone spotkanie „Jan od biedronki”. Ostatni wers wiersza „Mrówko ważko biedronko” brzmi:

a życie nasze jednakowo

niespokojne i malutkie

I taka właśnie jest Anna Seniuk. Skromna, pełna pokory wobec życia, a którym, jak twierdzi, rządzi niezmiennie przypadek. Wrażliwa i delikatna, choć nie brak jej poczucia humoru i energii. Sama publiczność, zgromadzona tego wieczoru w MOK-u, miała także okazję zadać Annie Seniuk pytania. Aktorka z przyjemnością nawiązała dialog. Równie chętnie podpisywała zdjęcia, płyty. Nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć.