Animacje i zabawy plenerowe na zakończenie wakacji z MOK-iem

Ostatni dzień letniej akcji „Wakacje w mieście” upłynął pod znakiem Indian! „Świat Indian” – pod takim właśnie hasłem w czwartek 29 lipca odbyły się wakacyjne warsztaty dla dzieci prowadzone przez dwie animatorki – Ulę oraz Izę. Dzieci, które zgromadziły się w okolicy placu zabaw w Parku Miejskim w Wojkowicach bawiły się wspólnie w wioskę indiańską, malowały, brały udział w zawodach sportowych – a wszystkie te aktywności inspirowane były indiańską kulturą.

Prowadzące zaprosiły dzieci do aktywnego udziału w zdobywaniu sprawności prawdziwego Indianina, a każdy uczestnik przechodził test, dzięki któremu mógł poczuć się jak mieszkaniec jednej z indiańskich wiosek. Jedną ze sprawności było wykonanie bransoletki przyjaźni jako dowodu współpracy i zdrowej rywalizacji między młodymi Indianami. Dzieci tworzyły również pióropusze, które potem dumnie zdobiły ich głowy. Odbył się konkurs plastyczny, malowanie kredą po chodniku oraz malowanie pianą fantazyjnych wzorów na papierze. Ponadto wśród zabaw animacyjnych znalazły się te z wykorzystaniem chusty klanza, niezwykle lubianej przez dzieci i sprawiającej im dużo radości. Każdy mógł także spróbować swoich sił w zawodach sportowych, pokonywaniu tuneli i w rzutach do celu. Dzień pełen wrażeń był wspaniałym zwieńczeniem naszej wakacyjnej akcji.