Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Andrzej Rybiński

W przeddzień święta kobiet, 7 marca o godz. 18 w wojkowickim MOK-u rozpoczął się koncert artysty, którego twórczość łączy pokolenia i wprowadza w doskonały nastrój, o czym przekonali się uczestnicy sobotniego wydarzenia. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta oraz kompozytor ponadczasowych przebojów.

Andrzej Rybiński jest znany szerszej publiczności nie tylko z solowej kariery zapoczątkowanej w 1983 roku piosenką Nie liczę godzin i lat na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, lecz również z początków swojej artystycznej drogi w takich zespołach jak „Dwa plus jeden” oraz „Andrzej i Eliza”. Już wtedy ujawnił się jego talent sceniczny oraz charyzma, która zjednała mu rzesze fanów. Również w Wojkowicach nie zabrakło miłośników twórczości Andrzeja Rybińskiego.

Artysta od samego początku złapał doskonały kontakt z publicznością wypełniającą salę widowiskową MOK-u. Otwartość, pogoda ducha oraz doskonały humor udzieliły się widowni, która wspólnie z wokalistą śpiewała jego najbardziej znane piosenki, w tym Czas relaksu oraz Nie liczę godzin i lat. Oprócz śpiewu publiczność została również poderwana do tańca, niezwykle energicznego twista. Sympatyczna osobowość wokalisty, który nie rozstaje się z gitarą, urzekła wojkowicką widownię. Piosenki, do których z sentymentem wciąż powracamy, są nadal aktualne, a przede wszystkim chętnie śpiewane w gronie rodziny i przyjaciół. Serdeczna atmosfera koncertu, po jego zakończeniu przeniosła się do holu, gdzie każdy mógł zamienić z artystą parę słów, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzień Kobiet tak wspaniale spędzony na długo pozostanie nam w pamięci.