Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Andrzej Cierniewski

Za nami występ Andrzeja Cierniewskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Artysta wystąpił przed wojkowicką publicznością 14 stycznia 2012 r. Pomimo niesprzyjającej pogody na koncert przybyli tłumnie mieszkańcy Wojkowic i okolicznych miejscowości, bawiąc się wspólnie przy największych przebojach gwiazdy wieczoru.

Zatęsknimy za miłością” to utwór z czwartej płyty Andrzeja Cierniewskiego – „Za tobą iść”. Ale wszyscy obecni na sobotnim koncercie mogli usłyszeć nie tylko przeboje z tego krążka, Artysta zaprezentował niezwykle różnorodny repertuar z całej swojej twórczości. Na początku wykonał jedną z najbardziej znanych piosenek: „Dwie morgi słońca”, a przed wykonaniem każdego następnego utworu bawił publiczność ciekawymi anegdotami ze swojego życia oraz opowieściami dotyczącymi każdej z piosenek. Przypomniał o swoim sylwestrowym koncercie w Warszawie wykonując „ You are always on my mind” i dedukując ten utwór zgromadzonej publiczności. Poza tym mogliśmy usłyszeć również takie przeboje jak: „Albo on albo ja”, „Słodka Karolina”, „Tak niewiele wiem o tobie” oraz dwie pastorałki, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zwłaszcza, że zima nagle dała o sobie znać.

Wszyscy obecni w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury mogli się przekonać jak wspaniałym doświadczeniem jest koncert na żywo, zwłaszcza gdy Artysta ma tak  dobry kontakt z publicznością jak Andrzej Cierniewski. Do tego dochodzi niezwykle ciepła i mocna barwa głosu oraz radość z wykonywanego zawodu. Po występie oraz bisach każdy mógł jeszcze przez chwilę osobiście porozmawiać z Artystą, otrzymać autograf oraz kupić płytę. Okazało się, że mamy w Wojkowicach wielu fanów Andrzeja Cierniewskiego, którzy dzięki kameralnej atmosferze MOK-u mogli bezpośrednio poznać piosenkarza i wyrazić podziw dla jego twórczości.