„Aladyn – na ratunek światu” – po spektaklu

Młodzi koneserzy dobrej kultury mogli w miniony weekend zdobyć kolejną pieczątkę na karcie Młodego Miłośnika Sztuki za sprawą przedstawienia teatralnego – „Aladyn – na ratunek światu”. W sobotę 17 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury poczuliśmy magię i klimat orientu. Przenieśliśmy się do świata z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, które przekazywała piękna Szeherezada. Jedną z najsłynniejszych historii była właśnie ta o Aladynie, a dzieci mogły ją poznać również dzięki popularnej adaptacji Disneya. Jednak doświadczenie teatralne jest niezastąpione, a kontakt z aktorami to dla dzieci wiele ważnych emocji, dzięki którym budują swoją wrażliwość.

Piękne strojne, muzyka i scenografia to tylko część widowiska, które zagościło w naszym wojkowickim MOK-u. Historia młodego chłopaka o imieniu Aladyn jest bowiem pełna intrygujących zwrotów akcji, tajemnic i magii – a to właśnie sprawia, że tak bardzo wciągają nas losy bohatera. Jednak niech nas nie zwodzi znajomość tej baśni! „Aladyn – na ratunek światu” to nowa odsłona znanej opowieści – w tej wersji biedny chłopak zamieszkujący okolice dzisiejszego Iranu musi uratować świat przed nadciągającą katastrofą klimatyczną. Pomaga mu w tym mieszkaniec magicznej lampy, Dżin, który może spełnić jego trzy życzenia. Pomoc tajemniczego ducha lampy nie tylko umożliwiła mu osiągniecie zamierzonego celu, ale sprawiła również, że zdobył serce ukochanej Dżasminy. Natomiast dzieci brały aktywny udział w tej historii poprzez konkursy, piosenki i inne zadania proponowane przez bohaterów baśni. Spektakl okazał się więc doskonałą rozrywką z edukacyjnymi elementami i ważnym przesłaniem.