Akustyczny koncert Muniek i Przyjaciele

Po raz pierwszy Muniek Staszczyk, lider zespołu T-Love wraz z przyjaciółmi z zespołu gościł w Wojkowicach na specjalnym koncercie, który odbył się w ramach Wojkowickich Dni Kultury – było wspaniale, o czym przekonał się każdy uczestnik i wieloletni fan zespołu. Muniek w kameralnym gronie, akustycznie i z repertuarem, który znalazł się na nowej płycie wydanej z okazji  trasy koncertowej „Muniek i Przyjaciele”, oczarował wojkowicką publiczność i z nutką nostalgii, wielu z nas przypomniał młode lata i najbardziej znane hity z początku kariery.

Na scenie oprócz wokalisty i głowy zespołu, czyli Zygmunta „Muńka” Staszczyka, pojawili się jego przyjaciele: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – również gitara akustyczna. W tym skromnym gronie właśnie narodził się projekt koncertów akustycznych wykonywanych na mniejszych salach w całej Polsce, ale również z czasem w większych przestrzeniach. Przyjaciele od 2018 roku podróżują z repertuarem zespołu T-Love, solowymi utworami Muńka, a także kawałkami z najnowszej, solowej płyty pt. „Syn miasta”. W Wojkowicach mogliśmy więc usłyszeć wiele mniej znanych utworów, ale także największe hity zespołu, które każdy zna na pamięć, takie jak „Nie, nie, nie”, „Warszawę” czy „Kinga”. W akustycznej formie, bliżej publiczności koncert wypadł doskonale, sprawiając, że każdy uczestnik zdecydowanie poczuł się częścią całego wydarzenia.  Będąc legendą polskiej sceny muzycznej i idolem wielu Polek i Polaków, wokalista pokazał bardziej osobistą stronę swojej muzycznej duszy, a koncert zostanie w naszej pamięci na długo. Jednocześnie świętując tego dnia Wojkowickie Dni Kultury pamiętamy o początkach naszej placówki, o wszystkich koncertach i wydarzeniach, które w czasie kilkunastu lat odbywały się w murach MOK-u i przybliżały mieszkańcom wysoką kulturę.

Dziękujemy za wspaniały koncert i za świętowanie razem z nami!