
Piętnaście lat wspólnego muzykowania, dzielenia się pasją i tworzenia pięknych chwil – tak w skrócie można podsumować działalność Chóru Kameralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Zespół, który powstał z miłości do śpiewu i potrzeby kultywowania tradycji chóralnej, przez lata stał się ważnym elementem życia kulturalnego naszej społeczności. To właśnie dzięki zaangażowaniu i sercu chórzystów udało się stworzyć przestrzeń, w której spotykają się miłośnicy muzyki, a każdy koncert staje się wyjątkowym wydarzeniem.
Jubileusz piętnastolecia będzie okazją do wspomnień, podsumowań i refleksji, ale także do radości z dotychczasowych osiągnięć. Koncert jubileuszowy odbędzie się 20 września o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. W programie znajdą się zarówno utwory z dotychczasowego repertuaru chóru, jak i specjalne aranżacje przygotowane na tę uroczystość.
Wieczór wzbogaci występ zaprzyjaźnionego Chóru „Gaudete” ze Świętochłowic, którego obecność podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia. Partnerem i sponsorem jubileuszu jest Śląski Związek Chórów i Orkiestr z Katowic, wspierający rozwój muzyki chóralnej w regionie.
Koncert ma charakter imprezy zamkniętej – wejściówki do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.
