Co słychać w MOK-u? Czyli wiosenne porządki, zajęcia i plany na kolejne miesiące.

Wiosna już jest z nami, a my wracamy do naszej kulturalnej działalności po ostatnim lockdownie oraz feriach zimowych. Wracamy z nowymi siłami, zajęciami ze stałej oferty oraz planami na kolejny semestr ciekawych inicjatyw i wydarzeń. Na ten moment w sali widowiskowej MOK-u odbywa się zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy i nadal można dostarczać nam paczki z pomocą dla naszych sąsiadów w godzinach otwarcia placówki, jednak równocześnie odbywają się warsztaty, zajęcia i spotkania kółek zainteresowań – zachęcamy do śledzenia naszych działań i aktywnego udziału w wybranych propozycjach. Jak tylko pogoda pozwoli wrócimy również w plener!

W tej wyjątkowej sytuacji mocnego zaangażowania w pomoc Ukrainie MOK działa dalej i zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia ze stałej oferty placówki. Po feriach zimowych wróciły zajęcia plastyczne dla dzieci, malarstwo dla dorosłych, nauka gry na fortepianie, spotkania chóru kameralnego oraz warsztaty teatralne. Zapraszamy również na czwartkowe seanse filmowe z dobrym kinem w nowej, odświeżonej sali projekcyjnej, a także na zajęcia taneczne i wokalne. Planujemy także powrót plenerowych happeningów, które pozwalały nam wyjść poza mury budynku i zwłaszcza w Parku Miejskim zachęcać dzieci do integracji i wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że pamiętacie również o koncertach przy fontannach! Wkrótce pojawi się więcej szczegóły na temat naszych kulturalnych zapowiedzi, a na razie zachęcamy do śledzenia strony MOK-u oraz fanpage’a na Facebooku.