Abrakadabra, czary-mary – czyli magiczny, andrzejkowy wieczór

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach z okazji zbliżających się Andrzejek zaprosił wszystkich małych fanów magii i czarodziejskich sztuczek na spotkanie z iluzjonistą – Tomaszem Soją. W trakcie prawie godzinnego pokazu iluzji, artysta zaprezentował przed publicznością klasyczne i ponadczasowe sztuczki z wykorzystaniem kart, kolorowych chusteczek, piłeczek oraz oczywiście czarodziejskich różdżek. Pojawił się nawet latający stolik – a wszyscy zastanawiali się nad tym, jak on to zrobił? Nasz gość swoich sposobów na zaczarowanie różnych przedmiotów nie zdradził, ale z pewnością oczarował publiczność i to nie tylko tą najmłodszą.

Każdy z nas chociaż raz w życiu brał udział w pokazie sztuki iluzji, wiemy że magik chce odwrócić naszą uwagę i zręcznie operuje przedmiotami tak aby nie ujawnić swoich tricków. Jednak zawsze zachwycamy się kolejnymi pokazami i poddajemy urokowi prowadzącego – przecież właśnie o ten dziecięcy zachwyt tutaj chodzi. Nie inaczej było i tym razem! Mistrz sztuki iluzji, Tomasz Soja, zaprosił mieszkańców Wojkowic na pokaz magii, w trakcie którego wybierał spośród uczestników spektaklu małych i dużych pomocników, prosząc ich o pomoc i asystę przy kolejnych sztuczkach. Dzieci chętnie wychodziły na scenę i nie mogły się nadziwić jak nasz czarodziej przeprowadzał swoje magiczne pokazy. A repertuar sztuczek miał naprawdę bogaty – pomnażał czerwone piłeczki, zmieniał kolory chusteczek, sprawił, że metalowe obręcze się połączyły, a drewniany stolik lewitował nad parkietem, na koniec natomiast na scenie pojawiły się płatki śniegu. W rytm muzyki zachęcał dorosłych do tańca i karcianych sztuczek – skąd wiedział, którą kartę wylosowała asystentka? Na wszystkie nasze pytania odpowiedzi nie ma, liczy się tylko magia i czar iluzji. Było magicznie i wszyscy doskonale się bawili.