W królestwie warzyw i owoców – po spektaklu “Królewna Fasolka”

W miniony weekend Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprosił dzieci, zwłaszcza te w wieku przedszkolnym na interaktywne przedstawienie pt. „Królewa Fasolka”. Spektakl wprowadził dzieci w świat warzyw i owoców, gdzie pracowite skrzaty dbają o grządki i pilnują aby nikt nie zakłócał spokoju w ich krainie. Dzieci nie tylko śledziły losy Grządkowa, ale również aktywnie brały udział w przedstawieniu, dopingowały bohaterów, przy okazji ucząc się…angielskiego!

„Królewna Fasolka” – właśnie pod takim tytułem odbyło się przedstawienie, rządziła swoim królestwem mądrze i sprawiedliwie. Nagle pewnego dnia Czarodziej Robaczek rzucił na Grządkowo klątwę chcąc zniszczyć wszystkie uprawy. Dwójka skrzatów – Karotek i Groszka, znalazła w tym czasie małe, ludzkie dziecko przed swoim domkiem. Aby pomóc skrzatom, a także dowiedzieć się jaką rolę w wydarzeniach odegra malutkie dziecko, bohaterowie zaangażowali zgromadzoną na widowni publiczność. Dzieci uczyły się angielskich nazw warzyw i owoców oraz tego jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie.  Wspólnie ze skrzatami nauczyły się piosenki, którą później śpiewały razem z nimi.  W tak radosnej atmosferze klątwa złego czarodzieja szybko przestała działać, a dzieci dowiedziały się dlaczego warto na co dzień jeść owoce i warzywa i jak dobrze dzięki temu się czujemy. Spektakl okazał się więc nie tylko miłą rozrywką, ale również pouczającą lekcją zdrowego odżywiania.