Mamy Wicemistrza świata w World Jumpstyle League 2020!

Jeden z uczestników zajęć Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach odniósł niedawno duży sukces, zostając Wicemistrzem świata w World Jumpstyle League 2020. Tomasz Stanik, który zaczynał swoją przygodę z tańcem właśnie w MOK-u na próbach zespołu Otherside, opanował ten szybki i energetyczny taniec do perfekcji i dzięki swojej wytrwałości, cierpliwości oraz systematycznej pracy zdobył upragniony tytuł w turnieju dedykowanym tej dziedzinie tańca.

Tomek Stanik nie tylko ćwiczył swoje umiejętności w grupie Otherside, ale również aktywnie promował ten rodzaj tańca uczestnicząc w licznych zawodach, turniejach, a także występując okolicznościowo ze swoją grupą podczas różnych tanecznych i kulturalnych imprez organizowanych przez MOK. Był również inicjatorem i jednym z organizatorów turnieju jumpstyle w naszym Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Obecnie jego grupa zmieniła nazwę i tancerze występują jako Atomic Destination Team, a jednym z jej największych osiągnięć jest dostanie się do programu Mam Talent. Sam taniec, jumpstyle to ciekawy styl mający wiele odmian, ale charakteryzujący się głównie skocznym i głębokim dźwiękiem bębna basowego, któremu towarzyszą rytmiczne uderzenia stopą. Taniec wymaga dużej precyzji, synchronizacji i sprawności fizycznej. Tomkowi gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu i życzymy kolejnych sukcesów!