Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Tak świętowaliśmy Dzień dziecka!

Słoneczna pogoda, moc atrakcji, animacje i dużo muzyki – tak świętowaliśmy Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach.

Mimo pochmurnego poranka, słońce w końcu okazało swoją łaskawość, przebijając się przez chmury i rozświetlając malowniczy plener wokół Domu Kultury. Dzięki temu mogliśmy radośnie świętować na świeżym powietrzu, ciesząc się piękną pogodą i wspaniałą atmosferą.  Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji, które sprawiły, że impreza była wyjątkowa.

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji umiejętności wokalnych i tanecznych. Swój kunszt wokalny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Żłobka miejskiego „Figielkowo” oraz młodzież z warsztatów wokalnych w MOK. Po nich na scenie pojawiły się zespoły taneczne Iterum Squad i Szkoła Tańca Arabeska, które zachwyciły publiczność swoimi umiejętnościami.

Wśród atrakcji jakie przygotowanych dla naszych milusińskich było malowanie buziek, zaplatanie warkoczy, tatuaże oraz dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci mogły też zapoznać się z pracą policjanta i strażaka, obejrzeć radiowóz od środka, przymierzyć sprzęt czy usiądź za kierownicą samochodu strażackiego. Dużym powodzeniem cieszyły się udostępnione przez strażaków hydronetki oraz namiot z dymem, gdzie dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi bohaterowie.  Dym był oczywiście bezpieczny!

Następnie odwiedziły nas pełne energii animatorki z Estrady Tyskiej, które zaprosiły dzieci do wspólnej, radosnej zabawy. Animatorki zadbały o to, aby każdy uczestnik miał uśmiech na twarzy, a wisienką na torcie były ulubione przez dzieci cukierki, które rozdano wszystkim uczestnikom zabawy. Podczas imprezy nie zabrakło też uroczych maskotek Mokusia, Smoczycy Klary oraz Psa Sznupka, które bawiły się z dziećmi, pozowały do zdjęć oraz rozdawały drobne upominki.

Dzień Dziecka był pełen wrażeń i uśmiechów, a organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury zadbali o to, aby każde dziecko czuło się wyjątkowo tego dnia. Dzieci bawiły się doskonale, a dorośli mieli okazję odpocząć i spędzić miło czas w towarzystwie rodziny i sąsiadów.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego święta. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się wszyscy w tak wspaniałej atmosferze i z tak dużą ilością atrakcji. Pogoda nam sprzyjała, ale to przede wszystkim dobra energia i uśmiechy uczestników sprawiły, że to święto było tak udane.

Serdecznie dziękujemy za pomoc z zorganizowaniu imprezy: Ochotniczej Straży Pożarnej Żychcice, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej Żychcice, Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wolontariuszom.

Dziękujemy również: radnym Miasta Wojkowice: Barbarze Nowak oraz Pawłowi Wolnemu oraz Prezesowi Klubu PTTK Wojkowice – Łukasz Wasil za ufundowanie smakołyków dla dzieciaków.