Zajęcia plastyczne 2018-11-14T12:52:39+02:00

Zajęcia plastyczne

Instruktor

Mariusz Wnukowski

Prowadzę zajęcia plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, jednocześnie jestem nauczycielem Rysunku i Malarstwa w Liceum Plastycznym w Dąbrowie Górniczej.

Cały świat wokół nas jest plastyczny. Podlega ciągłym nieskończonym przemianom form, kształtów i kolorów. Świat w którym żyjemy to jeden ogromny obraz, zawierający w sobie cale mnóstwo innych mniejszych lub większych, cudownych obrazów. Wszystko jest plastyczne, każde drzewo, każdy kwiat, każde zwierzę i każdy człowiek, posiada granice niepowtarzalnych swoich kształtów. Zajęcia artystyczno – plastyczne, które prowadzę od długiego już czasu w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, mają na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zdolności kreatywnego i indywidualnego tworzenia, Przez sztukę staramy się dotrzeć do skarbów dziecięcej wrażliwości i wyobraźni. Efektem czego są prace oryginalne i piękne. Zdobywamy wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach plastycznych. Najcenniejsze jednak i najbardziej osobiste nagrody to błysk zachwytu w oku i uśmiechy na ustach każdego z małych artystów. Pracując z dziećmi obserwuję i podziwiam moment twórczej ich pracy, tego szczególnego wyłączenia się z otoczenia i wejścia w magiczny, intymny jedynie własny świat – pełen fantazji. Są to cudowne chwile, niezastąpione niczym innym, żadnym siedzeniem przed komputerem, żadnym schematem wymyślnych gier. Rysowanie i malowanie jest pierwszym i najpiękniejszym naszym alfabetem, dzięki któremu możemy ze sobą rozmawiać i poznawać siebie nawzajem. Zapraszam wszystkie dzieci do teatru rysowania i malowania przy pracowni plastycznej – drzwi do tego teatru pracowni są szeroko dla Was otwarte.

O zajęciach

Warsztaty plastyczne skierowane są przede wszystkim do najmłodszej grupy wiekowej – dzieci w wieku od 5 do 12 lat, jednak i starsi znajdą tutaj coś dla siebie. Podczas zajęć poznajemy różne techniki plastyczne – od rysunku po malarstwo i wykorzystujemy bogate pokłady wyobraźni! Duża swoboda, indywidualne podejście instruktora często owocują w postaci nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych, nawet ogólnopolskich. Ale na zajęciach liczy się przede wszystkim odkrywanie dziecięcej wrażliwości twórczej i rozwijanie pasji. Aby sprawdzić czy to właśnie pasja malarska jest tą jedyną, zachęcamy do udziału w zajęciach.