Taniec współczesny 2018-11-14T12:54:08+02:00

Taniec współczesny

Instruktor

Monika Sabadasz

Monika Sabadasz, absolwentka Finansów i Rachunkowości a obecnie studentka Pedagogiki Tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Monika swoje pierwsze taneczne kroki stawiała właśnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, jako tancerka zespołu tańca nowoczesnego „FOX”. W kolejnych latach (2011-2016) była członkinią zespołu „CARIVA” z Piekar Śląskich, gdzie rozwijała się w dziedzinie tańca współczesnego, modern jazz oraz poznawała podstawy tańca klasycznego. W swoim dorobku ma liczne osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim, zarówno w kategoriach zespołowych, jak i w duetach. Obecnie Monika prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego i stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach tanecznych i projektach artystycznych.

O zajęciach

Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: taniec nowoczesny, taniec jazzowy a nawet niektóre z tańców towarzyskich. W choreografii mogą mieć także miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem tego tańca jest taniec klasyczny. Podstawowe elementy baletu (np. plié, grand plié, pique, fouetté) mają szerokie zastosowanie w tańcu współczesnym i są nieodłącznymi elementami każdego układu. W technice tańca współczesnego mamy szeroki wachlarz możliwości interpretacyjnych, które są integralną zasadą wyrażania emocji. Harmonia ruchu, skoki, praca na parterze w naturalny sposób przekazuje wypowiedź tancerza.
Zajęcia składają się z dwóch etapów: ćwiczenia mające na celu pracę nad techniką tańca i rozwojem możliwości ruchowych, obroty, skoki, stretching, ćwiczenia koordynacyjne oraz pracę nad układami choreograficznymi. Bogaty wachlarz możliwości, jakie daje taniec współczesny sprawia, że każdy może wypracować swój niepowtarzalny, indywidualny styl.