Pokaz filmu i spotkanie z twórcami – “PORANKI, KIEDY WRACAMY DO DOMÓW”

1 kwietnia 2023 : 18:00 - 20:00

15ZŁ

Kolektyw kuzyni i widzowie podczas przedpremiery filmu krótkometrażowego "Poranki, kiedy wracamy do domów"Kolektyw Kuzyni i „Poranki…” wracają do domu!

1 kwietnia | 18:00 | Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach

Pokaz filmu krótkometrażowego “Poranki, kiedy wracamy do domów” stworzony przez Kolektyw Kuzyni. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, którzy chętnie opowiedzą o procesie twórczym i odpowiedzą na każde zadane przez widzów pytanie. Głównym Partnerem Filmu jest Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.

Bilety w cenie 15 złotych dostępne na mokwojkowice.pl/kup-bilet oraz w kasie MOK.

„Poranki, kiedy wracamy do domów” to refleksyjny film opowiadający o relacji dwójki przyjaciół których życia i młodość zostają zderzone z traumą, poczuciem osamotnienia i zagubienia. Rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych opowieść, niejednokrotnie przybierająca formę medytacji i impresji to moment zatrzymania się, nabrania oddechu, próby wejrzenia w siebie i emocji które nigdy nie znalazły wentylu do uzewnętrznienia się. Fabuła rozbita na “przed i po” momencie granicznym w życiach bohaterów, ponadto jest skonstruowana niechronologicznie – to układanka której funkcja działa w dwójnasób, jako chęć zaproszenia widza do rozsupływania pętli zdarzeń, jak i pewnego rodzaju oddania “wewnętrznego pejzażu” bohaterów, emocjonalnie rozbitych, zagubionych w meandrach pierwszych momentów dorosłości. To nauka konstruowania samego siebie na nowo ze skrawków wspomnień i mierzenia się z niedoskonałością teraźniejszości.

Rozmowa z twórcami:

plakat informujący o pokazie filmu krótkometrażowego "Poranki, kiedy wracamy do domów" i spotkaniu z twórcami - Kolektywem KuzyniFilm otrzymał już wiele nagród i nominacji:

„Monthly Best Short Cry” | Riservati Film Festival | Anglia
“Best No-Budget Film” | Sea of Art | Norwegia
“Best Debut” | Cinalfama Film Awards | Portugalia
Nominacja “Best Screenplay” – Tymoteusz Piątek | Cinalfama Film Awards | Portugalia
„Best Cinematographer” | „Best Editor” – Piotr Grudniak | Vienna International Film Competition | Austria
„Best Composer” – Filip Żółtowski | Vienna International Film Competition | Austria
„Best Actor” – Bartosz Piątek | Sevilla Indie Film Festival | Hiszpania
„Best Supporting Actor” – Marcin Grudniak | Sevilla Indie Film Festival | Hiszpania
„Best First-Time Director” – Bartosz Piątek | Sevilla Indie Film Festival | Hiszpania
“Honorable mention” | Brno Film Festival | Czechy