„Świnki trzy” – spektakl dla dzieci on-line

„Chrum, chrum, chrum, kwik, kwik, kwik, w wielkim lesie świnki trzy” – taki refren towarzyszył nam w trakcie sobotniego spektaklu dla dzieci, który transmitowaliśmy prosto z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu Teatru Sztuka z Trzebini. Klasyczna bajka dla najmłodszych w ciekawej interpretacji aktorów przeniosła nas w gęsty las, w którym nie tylko nasze sympatyczne świnki przebywały. A jak było, mógł przekonać się każdy kto spędził ten czas razem z nami.

Januszek, Marysia i Jacuś – to właśnie tytułowe rodzeństwo świnek, które czekało trudne zadania. Tata postanowił postawić dzieci przed wyjątkowym wyzwaniem, każde z nich za otrzymane pieniądze miało wybudować sobie w lesie bezpieczne schronienie. Była to lekcja samodzielności i dojrzałości, której nie każda świnka sprostała. W lesie grasował bowiem przebiegły wilk, który tylko czekał aż jakaś mała świnka popełniła błąd, nie posłuchała taty lub za bardzo skupiła się na własnych przyjemnościach. Świnki zbudowały domki ze słomy, drewna i cegieł. Wilk z łatwością rozburzył pierwsza dwa, ale ostatniego, choć bardzo się starał, nie dał rady. Rodzeństwo przekonało się, że warto trzymać się razem, nie rozmawiać z nieznajomymi, a przede wszystkim słuchać rodziców i zapracować na swoje bezpieczeństwo.