PAULINA I MICHAŁ DZIEDZIC

Romantyczny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Pod hasłem „Usta milczą, dusza śpiewa” odbył się 14 lutego w naszym wojkowickim MOK-u Koncert Walentynkowy. Na scenie wystąpili artyści, dla których śpiew jest pasją, pracą i prawdziwą przyjemnością – o czym mógł się przekonać każdy kto zdecydował się spędzić ten dzień właśnie z nami. Romantyczny nastrój udzielił się wszystkim obecnym na koncercie, a pełna sala śpiewała razem z wykonawcami najbardziej znane utwory. Było magicznie i pięknie.

Scena Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniła się artystami, którzy zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością repertuar złożony z popularnych motywów muzycznych, pięknych utworów przywołujących magiczne chwile oraz najpiękniejszych arii z duetów z oper i operetek. Wystąpili przed nami Paulina Dziedzic – mezzosopran, Michał Dziedzic – tenor, Joanna Steczek – fortepian oraz Wielopokoleniowy Chór Kameralny działający przy MOK-u. Wśród utworów wykonanych podczas koncertu znalazły się lekkie i swobodne kompozycje o humorystycznym zabarwieniu, a także nostalgiczne i spokojne piosenki. Każde wykonanie wywoływało emocje oraz wprowadzało w walentynkowy nastrój. Wysłuchaliśmy pełnych werwy interpretacji takich piosenek jak „Brunetki, blondynki”, wspaniałego „O sole mio” oraz wesołego „Bo to jest miłość”. Kreacja Pauliny Dziedzic zmieniała się wraz z charakterem wykonywanego utworu, i tak przy Czardaszu mezzosopranistka wcielała się w prawdziwą księżniczkę o silnym głosie i ognistym temperamencie. Akompaniament fortepianu i towarzyszący duetowi chór pięknie uzupełniali całość występu. Dziękujemy za wspaniały wieczór i niezapomniane chwile z muzyką na najwyższym poziomie.